Together Magazyn » Aktualności » Dodatkowy biznes na macierzyńskim – inspiracje

Dodatkowy biznes na macierzyńskim – inspiracje

Macierzyństwo to piękna i nigdy niekończąca się przygoda kobiety. A sam urlop macierzyński to ten bardzo szczególny czas, który matka poświęca na przyzwyczajenie się do nowej życiowej roli – roli matki – i przebywa praktycznie bez przerwy z dzieckiem, które jej tak bardzo potrzebuje. Jednak nie oznacza to wcale, że mamy nie mają czasu na inne rzeczy – wszystko zależy od odpowiedniej organizacji. Wiele kobiet pragnie wykorzystać wolny czas w trakcie urlopu macierzyńskiego na dorobienie dodatkowych pieniędzy. Współczesny świat oferuje na szczęście mnóstwo możliwości dla kobiet w takiej sytuacji. Wystarczy tylko poświęcić trochę czasu i energii, by z tego skorzystać.

Jak można zarabiać na urlopie macierzyńskim?

Jeśli na poważnie myślisz o podjęciu jakiejś pracy czy może nawet założeniu własnego biznesu podczas, gdy sama przebywasz w domu z dzieckiem, przede wszystkim powinnaś się zastanowić co chcesz robić. Wszelkiego rodzaju programy MLM czyli Multi-Level-Marketing i piramidy finansowe lepiej od razu sobie darować. Na szczęście dość łatwo odróżnić takie oferty, więc od razu widać czego unikać. Zarobienie bajońskich sum bez żadnych konkretnych kwalifikacji w bardzo krótkim czasie – to wszystko jest oczywiście bardzo kuszące, ale jest też zupełnie nieprawdziwe. Na takim podejściu można tylko i wyłącznie stracić. Warto o tym pamiętać.

Ciekawym i relatywnie bezpiecznym pomysłem jest założenie własnego sklepu internetowego, zwłaszcza z produktami handmade. Rękodzieło w dzisiejszych czasach przeżywa prawdziwy renesans. Największą popularnością cieszy się oczywiście biżuteria, ale to wcale nie wyczerpuje spektrum możliwości. Ręcznie robione, ekologiczne mydła i kosmetyki również znajdą swoich odbiorców i to nie tylko w Polsce. Podobnie wygląda sprawa właściwie z każdym rodzajem rękodzieła – rzeczami wykonanymi z koronki, ubrankami dla dzieci, ręcznie robionymi świecami, produktami ozdabianymi metodą dekupaż – właściwie każdy jest w stanie znaleźć coś dla siebie. Każdy talent można przekuć w dobrze prosperujący biznes. Wystarczy tylko chcieć.

Pomysł na sklep internetowy w skrócie

Sklep online z ubraniami – Własna marka odzieżowa może wydawać się dobrym pomysłem jednak początki mogą okazać się trudne. Należy zadbać o wzory, dostawców, krawców i wiele detali, na które zupełnie nie zwracasz uwagi buszując w sklepie odzieżowym.
Istnieje jednak prostsza możliwość. Możesz otworzyć gotowy sklep internetowy z wyposażeniem i gotową logistyką. Taki model nazywa się dropshipping i polega na tym, że hurtownia wysyła produkty bezpośrednio do Twojego klienta. Za dodatkową opłata może dorzucić Twoje ulotki naklejki czy materiały promocyjne. Platformy sklepowe Shoplo czy RedCart oferują takie rozwiązanie w ramach abonamentu. Znajdziesz mnóstwo dostawców z rożnych branż jednak zdecydowanie odzież i zabawki królują w tym modelu.

Sklep z zabawkami – Jako mama jesteś poniekąd zmuszona do interesowania się tematem zabawek i wszelkich dodatków dla bobasa. W tym nasyconym rynku na pewno wyróżnisz się oferując produkty wyselekcjonowane dla konkretnej grupy wiekowej. Popularne ostatnio są ubranka dla dzieci, kocyki czy szyte zabawki w kontrastowych kolorach, które nie męczą oczu noworodka.

sklep z kosmetykami – Jeżeli nie kręcą Cię zabawki czy odzież to kosmetyki szczególnie naturalne są nadal niszą, w której można zaistnieć. Szczególnie wyróżnić się możesz funkcjonalnym i przyjaznym dla oka szablonem sklepu, tak aby maksymalnie ułatwić zakupy.

Sklep internetowy ze zdrową żywnością – W dzisiejszych czasach lubimy być fit i zwracamy uwagę na etykiety w sklepach. Na rynku jest co raz więcej sklepów z takim asortymentem, jednak teren ten ma jeszcze sporo przestrzeni i wciąż się poszerza.

Sklep z biżuterią – Handmade i wszelkiego rodzaju unikatowe wzory to rosnąca branża i każdy ruch skierowany w tę stronę będzie dobrym pomysłem. Oczywiście jeżeli Twoje produkty nie będą kopią już istniejących. Pomyśl o małym elemencie wyróżniającym np dodatek bursztynu czy biżuteria dla alergików.

Własne kursy online – Wystarczy, że jesteś o krok dalej w jakiejś dziedzinie, której możesz nauczyć innych. Co to może być? Może potrafisz szyć, projektować grafikę, ozdabiać bukiety, rysować czy fotografować. Jest wiele kobiet, które szukają informacji rozsianych po internecie. Wiele z nich zapłaci za skondensowaną i ułożoną w logiczną całość paczkę w formie kursu. Tak robi np Ola Budzyńska jako „Pani swojego czasu”
Pani swojego czasu

Jak założyć sklep internetowy?

Samo założenie sklepu internetowego jest dużo łatwiejsze niż mogłoby się wydawać. Ciekawą opcją jest skorzystanie z platformy Shoplo, która oferuje sprzedaż wielokanałową, piękne szablony, które przyciągają wzrok potencjalnego klienta oraz możliwość kompleksowej obsługi sklepu bez żadnych problemów. Inna popularną platformą jest RedCart, który stawia na sprzedaż w modelu dropshipping.

Wymienione platformy sklepowe Shoplo i RedCart to jedne z popularniejszych w Polsce jednak nie jedyne. Na rynku istnieje również Shoper, Sky_Shop czy IAI, które działają w modelu abonamentowym. Można oczywiście próbować sprzedawać produkty na własną rękę przez Fb, czy korzystać z serwisów sprzedażowych jak Allegro czy Amazon. Jeśli jednak myślisz poważnie, o rozwijaniu własnej marki – dużo lepiej jest założyć swój własny sklep internetowy. Warto natomiast przetestować pomysł na bezpiecznym gruncie zanim zainwestujesz kilka tysięcy złotych na dedykowany sklep.

5/5 – (3 głosów)