Strona główna » Art. zewnętrzny » Rodzinne wakacje: jak zrobić najpiękniejsze zdjęcia?
aliko-sunawang-ikbvsnnw-unsplash optimal

Rodzinne wakacje: jak zrobić najpiękniejsze zdjęcia?

Nie ma nic wspanialszego niż wakacje, zwłaszcza jeśli urlop jest zaplanowany w zapierającej dech w piersiach lokalizacji. Wspólny wyjazd z rodziną to także okazja do zacieśnienia więzi i stworzenia wyjątkowych wspomnień. Dlatego warto zadbać o pamiątki z tego czasu. Dowiedz się, jak zadbać o najpiękniejsze zdjęcia z rodzinnych wakacji.

Trudno o wykonanie estetycznych zdjęć, jeśli nie dysponujesz aparatem fotograficznym. Współcześnie jednak to zadanie jest znacznie prostsze, gdyż większość osób ma smartfony wyposażone w zaawansowane rozwiązania technologiczne. Aparaty w telefonach komórkowych często charakteryzują się dużą dokładnością i świetnym odwzorowaniem barw. Nie trzeba mieć zatem flagowca, aby uchwycić niezapomniane chwile na zdjęciach. Warto jednak wcześniej zadbać o wyczyszczenie soczewek, a jeśli są pęknięte, najlepiej je wymienić. W ten sposób na zdjęciach z rodzinnych wakacji nie pojawią się zakłócenia.

O czym pamiętać przy robieniu zdjęć?

Wykonywanie rodzinnych zdjęć na szczęście nie wymaga profesjonalnych umiejętności fotograficznych. Warto jednak wiedzieć o kilku zasadach, dzięki czemu fotografie będą się świetnie prezentować. Przy robieniu zdjęć zadbaj o:

  • usunięcie przeszkód z obiektywu

Niech rzuci kamieniem ten, kto nigdy po wywołaniu zdjęć, nie zauważył odbitego palucha w kadrze. Na szczęście w dobie cyfrowych aparatów czy fotografii wykonywanych telefonem, szybko można skorygować ten błąd. Pamiętaj zatem, aby sprawdzić na podglądzie, czy nic nie przesłania obiektywu. W ten sposób zdjęcia będą ładniejsze.

  • zastosowanie zasady złotego trójpodziału

Choć brzmi ona bardzo skomplikowanie, to jej wykorzystanie na co dzień jest bardzo łatwe. Wystarczy włączyć siatkę w podglądzie aparatu czy telefonu. Następnie najważniejszą część kadru umieść pomiędzy dwoma centralnymi liniami. Dzięki temu zdjęcia będą charakteryzować się idealnymi proporcjami.

  • odpowiednie światło

Światło ma ogromny wpływ na to, jak prezentują się kadry. Warto zatem robić zdjęcia podczas ładnej pogody. Nie oznacza to jednak, że skierowanie aparatu fotograficznego pod słońce da świetny efekt. Tego należy jak najbardziej unikać, gdyż zdjęcie wyjdzie prześwietlone. Co do zasady, im naturalniejsze światło, tym fotografie prezentują się estetyczniej.

To tylko kilka elementów, o których warto pamiętać przy dokumentowaniu rodzinnych wakacji. Jednak nawet jeśli kilka fotografii będzie zbyt ciemnych, pamiętaj, że współcześnie możesz użyć filtrów w telefonie, które podbiją barwy zdjęcia.

Rodzinne zdjęcia – zgrać na dysk czy wywołać?

Niegdyś nikt nie wiedział, jak wyszły zdjęcia, póki nie zostały wywołane. Proces ten zawsze wywoływał wielkie emocje i zniecierpliwienie, a oglądanie fotografii zazwyczaj odbywało się w rodzinnym gronie. Współcześnie wystarczy wejść w pamięć aparatu czy telefonu komórkowego, aby przejrzeć zdjęcia. Jeśli jednak chcesz cieszyć się piękną pamiątką z rodzinnych wakacji, wybierz ulubione fotografie i wywołaj je. Możesz to zrobić, zamawiając odbitki w specjalistycznych laboratoriach fotograficznych, takich jak foto.fujifilm.pl. Dzięki temu fachowcy zadbają o najlepszą jakość wywołanych zdjęć, a Ty będziesz mieć pamiątkę na długie lata.

Oceń