Strona główna » Art. zewnętrzny » Puchówka czy parka? Co każda kobieta powinna mieć w szafie tej zimy?
afebfaeaffff

Puchówka czy parka? Co każda kobieta powinna mieć w szafie tej zimy?

Zima za pasem, temperatury są coraz niższe, prognozuje się nawet pierwsze śniegi… Czy twoja garderoba jest przygotowana na zimę? W tym artykule przeczytasz, jak wybrać dobrą kurtkę zimową damską, która pozwoli ci przetrwać te chłodne miesiące.

Nie ulega wątpliwości, że zimowa kurtka jest absolutnie podstawową częścią garderoby, która jest nam potrzebna w czasie nadchodzącej pory roku. Choć ciężko jest dyskutować w kwestii panującej mody i osobistych preferencji każdej kobiety, to istnieją takie kroje zimowych kurtek damskich, które królują na ulicach od wielu lat i nigdy się nie znudzą. Puchówka i parka damska – bo o nich mowa – to absolutne pewniaki, jeśli chodzi o damskie kroje kurtek zimowych. Dlaczego warto mieć w swojej szafie te kurtki tegorocznej zimy? Odpowiadamy!

Kurtka puchowa damska, która cię „ogrzeje”

Kiedyś uważało się, że odzież wierzchnia dedykowana niskim, zimowym temperaturom nas „grzeje”. Dziś wiemy, że z właściwościami cieplnymi ma niewiele wspólnego. W kurtkach zimowych chodzi o izolację. Izolacja ma za zadanie efektywnie zatrzymywać przy ciele ciepło, które wytworzył nasz organizm. Aby ją zapewnić, do wypełnienia warstwy pomiędzy podszewką a zewnętrznym materiałem, stosuje się różne rodzaje ocieplin. Okazuje się, że kurtka puchowa to naprawdę świetne rozwiązanie na zimę. Dzięki specjalnej budowie kieszonki zatrzymują dużo powietrza i utrzymują ciało w cieple, aby stawić czoła najzimniejszym zimowym dniom. Puchowe kurtki zimowe damskie mają wiele odmian: mogą być wypełnione syntetyczną ociepliną lub puchem naturalnym. Co więcej, mogą być stosunkowo cienkie, a izolować tak samo dobrze, jak te grube. Wszystko zależy od twoich potrzeb i przyzwyczajeń zimą.

Przewaga syntetyku nad naturalnym puchem

Jeśli tej zimy nie planujesz wysokogórskich eskapad, podczas których będzie liczyć się też niska waga, zamiast kurtki puchowej z naturalnym wypełnieniem, wybierz damską kurtkę zimową z ociepliną syntetyczną, na przykład ze sklepu Denley. Ponieważ od kilku lat zimy z prawdziwego zdarzenia są nam zupełnie obce i zamiast białego, świeżego puchu, mamy szaroburą, mokrą pluchę, to zdecydowanie najlepsza opcja. Dlaczego? Ponieważ naturalny puch ma tendencje do wilgotnienia, a mokre pióra zgoła przeciwnie – tracą swoje pierwotnie wyjątkowe właściwości izolacyjne. Dotyczy to zarówno sytuacji, gdy kurtka moknie od zewnątrz (mżawka, deszcz), jak i od wewnątrz (wysiłek, pot). Weź to pod uwagę, przeglądając modele sportowych kurtek zimowych damskich. Nie bez znaczenia jest również cena. Puchówki zimowe z puchu syntetycznego są po prostu tańsze, co zdecydowanie powinno przyspieszyć podjęcie właściwej decyzji.

Niezawodna damska parka

Parka to ponadczasowy model, który kochamy od wielu lat. Te oryginalne kurtki zimowe damskie (oraz męskie rzecz jasna, bo po raz pierwszy militarną parkę zaprojektowano dla żołnierzy), są stworzone tak, aby wytrzymać wszystkie warunki pogodowe. Mają wodoodporny i wiatroodporny materiał zewnętrzny i ciepłą wewnętrzną podszewkę, która chroni przed zimnem. Te kurtki zimowe damskie – czarne czy zielone lub różowe, długie lub krótkie, z futerkiem lub bez – parki pasują do każdego stylu, od sportowych po bardziej eleganckie stylizacje.

Niektóre panie zimą lubią wybierać spośród kilku kurtek, a inne wolą być wierne jednemu modelowi. Jak się jednak okazuje, te dwa modele kurtek zimowych damskich bezapelacyjnie powinny znaleźć się w twojej szafie!

Oceń