Olej konopny (produkt inny niż olej CBD) to olej tłoczony na zimno z nasion konopi siewnej. Spożywanie oleju konopnego może mieć pozytywny wpływ na zdrowie. Ponieważ olej konopny nie zawiera THC, nie ma on również właściwości narkotycznych oraz nie wykazuje związanych z tym skutków ubocznych. Dzięki temu może być bezpiecznie używany. Jego orzechowy smak i zielony kolor zdobyły uznanie wielu osób, które regularnie włączają olej konopny do swojej diety lub pielęgnacji. Olej konopny jest bowiem wykorzystywany również w przemyśle kosmetycznym. Dowiedz się więcej i sprawdź, w jaki sposób możesz skorzystać z właściwości oleju konopnego!

Co musisz wiedzieć o oleju konopnym?

Olej z konopi ma zbawienny wpływ na nasze zdrowie. Jego źródłem są konopie siewne, mające zastosowanie w medycynie oraz kosmetyce. Kwasy omega 3 oraz omega 6 stanowią większość składu oleju konopnego. Dzięki temu olej wspomaga gojenie się ran. Wyróżnia się różne rodzaje oleju konopnego: olej z nasion konopi, olej z kwiatów konopi oraz olej z marihuany. Olej konopny pozyskuje się z rośliny cannabis sativa l. Olej z konopi zawiera zdrowe kwasy tłuszczowe, wspierające nasz organizm.

Jakie zalety ma olej z konopi?

Zastosowanie oleju konopnego jest bardzo szerokie. Zapobiega powstawaniu zmarszczek, poprawia koloryt cery. Będzie również Twoim sprzymierzeńcem przy alergiach skórnych. Olej konopny matowi cerę tłustą, zapobiegając jej nadmiernemu błyszczeniu. Olej z konopi siewnej zawiera ponadto wspomniane wcześniej kwasy omega. Coraz więcej kosmetyków do twarzy i ciała wzbogacanych jest olejem konopnym, dzięki czemu zyskują właściwości odżywcze, nawilżając skórę i zapewniając jej elastyczność. Olej ten poprawia również stan włosów, wzmacniając je. To jednak nie jedyne jego pozytywne właściwości. Olej konopny zmniejsza stany zapalne w układzie pokarmowym, a także minimalizuje stany zapalne stawów. Co więcej, pojawiają się informacje, że olej ten regeneruje zniszczone komórki nerwowe i wykazuje właściwości przeciwdrgawkowe.

Olej konopny a układ krwionośny

Olej z konopi siewnej doceniony będzie przez osoby, które mają problemy z układem krwionośnym. Poprawia bowiem elastyczność naczyń krwionośnych, zmniejsza stężenie lipidów oraz poziom cholesterolu we krwi i zapobiega miażdżycy. Olej konopny wzmacnia naczynia krwionośne i usprawnia przepływ krwi. Należy jednak pamiętać, że osoby mające zmniejszoną krzepliwość krwi, nie powinny używać oleju konopnego.

Jak stosować olej konopny?

Olej konopny znajdzie zastosowanie np. w kuchni. Możemy wzbogacić nim sałatki. Olej z konopi należy spożywać na zimno i nie należy go podgrzewać ze względu na niską temperaturę dymienia. Podczas podgrzewania traci on swoje właściwości lecznicze i wytwarzają się szkodliwe związki chemiczne. Jeśli natomiast chcemy za jego pomocą zadbać o włosy, możemy spróbować stosowania oleju konopnego na końcówki lub wykorzystać go do olejowania. Osoby ceniące sobie zdrowe i lśniące włosy z pewnością zauważą pozytywny wpływ oleju konopnego po pewnym czasie stosowania.