Strona główna » Art. zewnętrzny » Najlepiej płatne zawody w Polsce — TOP 5
gdbdcabedaebeabfbaefcfbdabbedcbbcbeaffb .jpg

Najlepiej płatne zawody w Polsce — TOP 5

Nowe mieszkanie w centrum miasta, sportowy samochód, częste podróże i życie na wysokim poziomie – to marzenie wielu osób. Aby mieć to wszystko trzeba być bardzo atrakcyjnym na rynku pracy. Wysokie zarobki to niestety trudny orzech do zgryzienia. Jeżeli chcemy mieć dobrze płatną pracę, musimy myśleć nad znalezieniem pracy, w której nam za nią sowicie zapłacą. Przedstawiamy wiec najlepiej płatne zawody.

Najlepiej płatne zawody w Polsce

Poniżej znajdziesz listę 5 najlepiej płatnych zawodów w naszym kraju. Oprócz tego przedstawiamy szacunkowe wysokości zarobków na poszczególnych stanowiskach. Jeżeli więc zastanawiasz się jak pokierować swoją karierą, koniecznie sprawdź tę listę.

Sprawdź też top 10 najlepiej opłacanych zawodów: https://kodilla.com/pl/blog/najlepiej-platne-zawody-top-10

Radca prawny/prawnik

Jednym z najlepiej opłacanych zawodów są te, które wymagają znajomość wszystkich regulacji prawnych. W takim przypadku płaca miesięczna oscyluje między 10 a 30 tys. złotych. Jeżeli chodzi o ranking najlepiej płatnych zawodów prawnicy i radcy prawni figurują zawsze bardzo wysoko, ponieważ pełnią ważną rolę doradczą, z której korzystają zarówno mniejsze firmy, jak i wielkie korporacje.

Sędzia

Dobrze płatne stanowiska to również te, w której ktoś decyduje o losach drugiego człowieka lub innych podmiotów. Zarobki sędziów zależą od konkretnej specjalizacji, jednak śmiało, można powiedzieć, że należą do najlepiej płatnych zawodów. Jak wynika z ogólnopolskiego badania wynagrodzeń, możemy w takim przypadku liczyć na wynagrodzenie rzędu 12,5 – 35,9 tys. zł miesięcznie.

Dyrektor medyczny firmy farmaceutycznej

Jeżeli chodzi o medycynę to nie tylko lekarze, mogą oczekiwać dobrze płatnej pracy. Konkretne umiejętności logistyczne i sprzedażowe również są w cenie. Najlepszych specjalistów w firmach farmaceutycznych można sowicie wynagradzać. Wymaga to jednak ukończenia studiów i tytułu doktora. Ofert pracy na takich stanowiskach jest jednak niedużo, a szczęśliwcy mogą liczyć na wypłatę rzędu 30 tys. zł miesięcznie.

Najlepiej płatne zawody związane z programowaniem i IT

Tworząc ranking zarobków, nie mogliśmy pominąć bardzo modnego zawodu, jakim jest programista IT. Branża informatyczna rozwija się niezwykle dynamicznie, a to rodzi kolejne nowe stanowiska pracy. Zapotrzebowanie na takich pracowników jest ogromne, a kusząca wysokość zarobków to główny powód, aby się przebranżowić. Co ciekawe, taka praca nie wymaga wyższego wykształcenia a jedynie umiejętności.

Programista może zarabiać około 20 tys. zł miesięcznie, podczas gdy dyrektor IT może liczyć się z wypłatą średnio 30 tys. zł miesięcznie.

Dobrze płatna praca bez studiów? Sprawdź: https://kodilla.com/pl/blog/dobrze-platne-zawody-bez-studiow

Zarządzający funduszami instytucji finansowych

Dyrektor finansowy, czy menedżerowie banków nie mogą narzekać na swoje wypłaty. Szczególnie osoby, które tworzą tzw. elitę ekspertów finansowych i wyznaczają strategię inwestycyjne, mogą liczyć na korzyści majątkowe w postaci około 30 tys. zł miesięcznie. Zawód ten jednak wymaga ogromnej wiedzy z zakresu ekonomii, rachunkowości, finansów statystki.

Oceń