Jaka jest Twoja ulubiona piosenka świąteczna? Wyobraź sobie, że właśnie teraz sączy się cicho z głośników. W powietrzu unosi się ciężka i przyjemna woń świerku i pierników. Prezenty niemal wysypują się spod choinki, a każdy z nich zawinięty jest w błyszczący papier i udekorowany imponującą kokardą. Do tego obowiązkowe 12 potraw. Najlepiej mieć jeszcze jakieś w zapasie, gdyby któraś przypadkiem nie wyszła.

Stop! Nie czujesz w tym klimatu filmów z lat 90.? A ile filmy mają wspólnego z rzeczywistością? Czy naprawdę musimy przyjmować na święta podejście „zastaw się, a postaw się”? Albo zaciągać kredyty, które spłacamy później kolejne pół roku, przez co na wakacje znów musimy się zadłużyć?

W tym roku możesz zrobić inaczej. Postaw, a jakże. Ale zamiast na wystawne przyjęcie, na relacje z rodziną i bliskimi. Umówcie się i zróbcie razem coś wesołego. Własnoręcznie zaprojektowane koszulki z nadrukiem zdecydowanie Ci w tym pomogą.

Hit 2021. T-shirt z nadrukiem zamiast sztywnego ubrania.

Jak często wyciągamy z szafy świąteczne ubrania? Kilka razy w roku. Co gorsza, istnieje niepisana zasada, że w każde święta trzeba się ubrać inaczej. Założenie tej samej sukienki czy koszuli jest uznawane za duży nietakt. Tylko dlaczego elegancka odzież jest w takim wypadku taka droga?

Skoro jakieś zasady wyrządzają nam więcej szkody niż pożytku, najwyższy czas je zmienić. Zaproponuj swojej rodzinie, że w tym roku założycie koszulki i bluzy. Oczywiście w klimatach świątecznych. Co więcej, tę tradycję możecie powtarzać każdego roku. Taka decyzja zbliży Was do siebie bardziej niż sztywny formalizm.

Jak sprawić, by koszulki z nadrukiem były oryginalne?

Bardzo prosto. Wystarczy zaprojektować je własnoręcznie. Inspirację możesz czerpać z dowolnych grafik znalezionych w internecie. Albo przekopać się przez bazę gotowych symboli w kreatorze nadruku. Co się sprawdzi? Renifery, choinki, bombki, święty Mikołaj i prezenty. Jeśli masz czas, możesz zakomponować te symbole całkiem kreatywnie, tworząc śmieszne scenki lub memy.

Spieszysz się? Wówczas ogranicz się do napisów. Proste życzenia Wesołych Świąt umieszczone na plecach czy klatce piersiowej mogą powstrzymać niejedną świąteczną awanturę. Zadbaj przy tym, by kolor bazowy koszulki był w kolorach typowo świątecznych. Czerwień i zieleń to oczywisty patent. Aż szkoda go nie wykorzystać.

Na co zwracać uwagę, kupując koszulki z własnym nadrukiem?

Przede wszystkim wybierz materiał, który będzie stabilny. Jeśli koszulka będzie się zbytnio rozciągać, nadruk szybko popęka. Niektóre drukarnie oferują T-shirty z bawełny ring-spun zamiast zwykłej. Różnica w cenie jest niemal niezauważalna. A jeśli wziąć pod uwagę, że taka koszulka posłuży Ci dłużej? Wychodzi na to, że będzie to inwestycja bardziej opłacalna.

Zwróć również uwagę na to, czy kupujesz modele damskie, czy męskie. Są one nieco inaczej skrojone. Świetnie podkreślają walory płci, dla której zostały przeznaczone. Jednak u płci przeciwnej mogą uwydatnić zupełnie nie to, co trzeba.

Koszulki na zamówienie. Gdzie wykonać nadruk na koszulkach?

Samo przygotowanie koszulki z nadrukiem wcale nie jest skomplikowane. Nie musisz znać do tego żadnych programów graficznych. Kreator wzoru na koszulce to bardzo intuicyjne narzędzie. Opanujesz je w dwie minuty. Pamiętaj jedynie, że zadrukowane może być tylko pole oznaczone ramką. A klikając na wybraną do nadruku grafikę możesz wyrównać ją do któregoś brzegu lub wyśrodkować.

I jak? Pomysł luźnych, swobodnych świąt całkiem Ci się spodobał? Już teraz czujesz, ile niepotrzebnego stresu może Cię przy tym ominąć? Wskakuj na Ideashirt.pl i zacznij projektować. Pamiętaj, że samodzielnie przygotowane koszulki przydadzą Ci się również na prezent.