Międzynarodowy Tydzień Małżeństw

W dniach 7-14 lutego 2017 odbywać się będzie po raz trzeci, Międzynarodowy Tydzień Małżeństwa 7 – 14 lutego W tym roku, organizatorzy – gdański oddział Stowarzyszenia Psychologów Chrześcijańskich- zapraszają na ponad 40 wydarzeń, podczas których małżonkowie będą mogli pielęgnować swoją relację. 7 lutego odbyła się inauguracja wydarzenia w Europejskim Centrum Solidarności.

-W Gdańsku wzrasta liczba zawieranych małżeństw. W 2013 zawarto 1992 małżeństw,  a w 2015 roku już 2250. Gdańsk jest też szczęśliwym miejscem dla małżonków. Analizując liczbę rozwodów na 1000 mieszkańców więcej rozstań notuje np. Gdynia i Kraków. Nie dziwi więc, że polska edycja Tygodnia Małżeństwa rozpoczęła się, jak wszystko co dobre, w Gdańsku. Dzisiaj szczególnie ważne jest by znaleźć czas dla siebie, by móc zrobić w małżeństwie coś wspólnie. Szeroka oferta propozycji w ramach Tygodnia Małżeństwa jest do tego znakomitą okazją. – mówi zastępca prezydenta  Gdańska ds. polityki społecznej Piotr Kowalczuk. Wszystkim parom życzę fantastycznego wspólnego czasu i przeniesienia atmosfery Walentynek w codzienność – dodaje Kowalczuk.

Inicjatorem i organizatorem Tygodnia Małżeństwa jest gdański oddział Stowarzyszenia Psychologów Chrześcijańskich. Tegoroczna edycja odbywać się będzie w Gdańsku, Spocie, Gdyni, Rumii, Wejherowie, Jastarni, Chałupach i Kuźnicy.

Wydarzenie rozpoczęło się 7 lutego o godz. 17:30 uroczystą Galą Otwarcia w Europejskim Centrum Solidarności. W ramach Gali mieliśmy okazję zobaczyć spektakl teatralny „Scena z życia małżeńskiego” z małżeństwem aktorów Teatru Wybrzeże w roli głównej, opatrzony  komentarzem ekspertów (mediatora i psychoterapeuty) nt dynamiki oglądanej przez nas pary.

8 lutego ruszała Małżeńska Akademia Rozwoju – pierwszy inauguracyjny wykład pt„ Odważ się być blisko”  o godz. 18:00  w Oliwia Bisness Centre, w ramach Akademii przez cały rok zapraszamy na wykłady i warsztaty nt budowania bliskiej, trwałej i satysfakcjonującej relacji; do Alchemii w klubie Tiger Gym zapraszamy na warsztaty tanga „Bo do tanga trzeba dwojga”; ostatnie miejsca zostały na warsztaty kulinarne „Seks zaczyna się w kuchni” prowadzone przez znanych restauratorów gdańskich; będzie też coś o zarządzaniu małżeńskimi finansami; odważnych zapraszamy do Jastarni na „hartowanie swojego małżeństwa” w wodach Bałtyku i na „Bal Fanów małżeństwa”.

11 lutego znowu w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku zapraszamy na prezentacje trzech ekspertów od budowania dobrego  wizerunku – stylisty, dietetyka i trenera personalnego. Powiedzą nam, jak dbać o siebie , utrzymać odpowiednią formę i temperaturę w związku.  Gdański Ośrodek Sportu przygotował ofertę „Aktywuj się w małżeństwie”. W Wejherowie m.in. będzie można zrobić sobie „małżeńską sesję fotograficzną” i wziąć udział w „Sztuce kochania”.

Szczegóły i opisy poszczególnych wydarzeń na stronie www.tydzienmalzenstwa.pl można nas znaleźć również na fb miedzynarodowytydzienmalzeństwa

 

fot. Piotr Żagiell

Podobne

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany