Strona główna » Art. zewnętrzny » Łóżka sypialniane tapicerowane, dlaczego są takie popularne?
lozka-sypialniane-

Łóżka sypialniane tapicerowane, dlaczego są takie popularne?

Wygoda łóżka do sypialni jest oczywiście niezwykle istotna, wpływa bowiem na komfort i jakość naszego snu. To jednak nie wszystko, bo liczy się również jego design, dzięki któremu przebywanie w sypialni jest dla nas po prostu przyjemniejsze. W ostatnim czasie olbrzymią popularnością cieszą się łóżka do sypialni tapicerowane. Na czym polega ich urok?

Rodzaje łóżek sypialnianych

Wybór łóżek do sypialni jest dzisiaj ogromny, co czasami może okazać się problematyczne. Im więcej dostępnych opcji, tym zakup zdawałoby się prostej rzeczy, staje się niestety trudny. Same łóżka sypialniane https://www.wajnert.pl/meble/lozka/ różnią się między sobą konstrukcją, wielkością, designem i materiałem wykończenia. Są to przede wszystkim:

  • łóżka podwójne
  • łóżka pojedyncze
  • łóżka kontynentalne
  • łóżka z pojemnikiem
  • łóżka z wezgłowiem
  • łóżka na nóżkach

Przy czym pod względem konstrukcji i wykończenia rozróżnia się przede wszystkim łóżka drewniane i łóżka tapicerowane. I to właśnie te ostatnie, które są dostępne w różnej postaci, cieszą się obecnie olbrzymią popularnością. Dlaczego?

lozka-sypialniane-

Łóżka do sypialni tapicerowane i ich zalety

Tapicerowane łóżka sypialniane nie są żadną nowością. Tego typu łoża zyskały swoją popularność w dawnych czasach wśród arystokratów i monarchów. Ich największą zaletą jest wysoki komfort użytkowania, jaki zapewnia miękka tapicerka łóżka oraz o wiele szersze możliwości aranżacyjne. Przy czym warto zaznaczyć, że tego typu łóżka zawsze stwarzają w sypialni przyjemny i przytulny klimat.

Najbardziej jest to odczuwalne w przypadku łóżek z wezgłowiem, gdzie tapicerowany zagłówek stanowi doskonałe oparcie i zabezpieczenie głowy. Co istotne zagłówki są również ciekawym elementem dekoracyjnym, mogą bowiem być wykonane w konkretnym stylu. Kolejną zaletą tapicerowanych łóżek do sypialni jest bogata kolorystyka obicia, a także jego zróżnicowany rodzaj.

Tapicerowane łóżko sypialniane  – jakie materiały?

Popularność łóżek tapicerowanych wynika również z bogatego wyboru materiałów obiciowych. Pozwala to nadać łóżku wyjątkowego stylu, a także określonych cech, takich jak miękkość czy wytrzymałość. Do jednych z najczęściej wybieranych tkanin do obicia łóżka należą te, które są przyjemne w dotyku i równocześnie trwałe.

Dobrze sprawdza się w tym przypadku tkanina Sunny, która obok swojej miękkości gwarantuje również wytrzymałość na ścieranie, odporność na płyny czy zadrapania. Ciekawym materiałem jest również hydrofobowa tkanina Tivoli oraz miękka, łatwa w czyszczeniu i przyjazna dla alergików tkanina Mystic.

Oceń