Być może osoby, które poprzez laptopy często odwiedzają kasyna online legalne w Polsce ucieszy fakt, że Lenovo wprowadza pewne zmiany w swej ofercie laptopów do gier. Co zatem powinniśmy wiedzieć o Lenovo Legion?

Lenovo wciąż w górę

Firma Lenovo z pewnością dobrze znana jest miłośnikom sprzętu komputerowego, zwłaszcza laptopów. To jeden z liderów na rynku, który choćby w 2018 roku zdobył po raz kolejny tytuł World’s Best Laptop Brand w rankingu Laptop Magazine. Co prawda w 2019 firma spadła z podium rankingu, jednak wciąż znajduje się w czołówce rynkowej. Firma znana jest przede wszystkim z wysokiej jakości urządzeń, jak i wprowadzania innowacyjnych rozwiązań. Dzięki temu bez trudu może konkurować z takimi markami jak HP, Dell, Acer czy Asus.

Zmiany rynkowe

Początkowo niewiele zapowiadało, że Lenovo chce nas zaskoczyć czymś nowym w swej ofercie. Tymczasem dokonała aktualizacji do najnowszych procesorów Intel czy AMD Ryzen, nowymi procesorami graficznymi Nvidia i o wiele lepszymi ekranami. Firma ponadto zaktualizowała większość systemów o nową klawiaturę, większy gładzik Precision czy też bardziej wyrafinowane oświetlenie. Zmianom uległy także same nazwy nowych laptopów. Dotychczasowe Legion Y740 i Y540 zamieniły się w Legion 7, 5i i 5. Jeśli dany model posiada oznaczenie “i” to oznacza ono wersję wyposażoną w procesor Intela. Standardowy Legion 5 zaopatrzony został w procesor AMD Ryzen 7 lub 5 4000. Jest to ważne, gdyż po raz pierwszy Lenovo zaoferowało model oparty na AMD.

Wszystkie laptopy mają pojawić się w sprzedaży od maja 2020 roku. Określono już ceny za nowe modele.

  • Lenovo Legion 7 kosztować będzie od 1600 USD
  • Lenovo Legion 5i 15 cali kosztować ma od 830 USD
  • Lenovo Legion 5i 17 cali – od 1130 USD
  • Lenovo Legion 5 15 cali – od 850 USD
  • Lenovo IdeaPad Gaming 3 – od 730 USD
  • Lenovo Legion Tower 5i – od 800 USD.

Jak zatem widać, różnice w cenach na podstawowych modelach sięgają nawet 900 USD. Firma Nvidia ujawniła, że flagowy Legion 7 jest pierwszym laptopem, który wykorzystuje jej technologię Advanced Optimus. Ta zaprojektowana architektura graficzna Advanced Optimus zasadniczo przełącza magistralę między zintegrowanym GPU a dyskretnym GPU. Dzięki temu system może przełączać się między nimi w locie. Wcześniej musiał być załączony na jednej lub drugiej magistrali, a wbudowany wyświetlacz był zwykle podłączony do iGPU. Taka możliwość przełączania w locie pozwala systemowi lepiej wybrać wolniejsze iGPU o niskiej mocy bądź też szybki procesor graficzny o dużej mocy. Użytkownicy przy tym mogą liczyć na mniejsze zużycie baterii bez poświęcania wydajności. Ulepszony system chłodzenia dba o prawidłową temperaturę wewnątrz laptopa.

Z kolei nowa klawiatura Legions TrueStrike, ma być wyraźnie bardziej komfortowa w użyciu, z lżejszym dociskiem klawiszy. Dokonano przy tym zmniejszenia skoku klawiszy z 1,7 mm do 1,5 mm, jak i również dodano klawiaturę numeryczną kosztem kolumny klawiszy makr po lewej stronie typowej w aktualnych modelach.

Opcje ekranu różnią się w zależności od modelu. W Legionie 7 można wybrać wersję ze skalowanym wyświetlaczem IPS 240 Hz 1080p DisplayHDR 400 IPS pokrywającym gamę Adobe RGB. Kartą graficzną może być choćby GeForce RTX 2080 Super. Wraz z nowymi laptopami na rynku pojawi się także zaktualizowana mysz bezprzewodowa M600, 25-calowy monitor esportowy o częstotliwości 240 Hz z wbudowanym koncentratorem USB, obsługujący FreeSync i zgodny z G-Sync.

Jedna odpowiedź

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany