Trądzik to zmiany skórne w postaci czerwonych krost dobrze widoczne na twarzy, występujących najczęściej w dużym zagęszczeniu. Bywa dokuczliwy, bo potrafi dość mocno zeszpecić twarz młodego człowieka. By się go pozbyć, trzeba rozpocząć stosowne leczenie.

Jak leczy się trądzik pospolity?

Zawsze leczenie trądziku przebiega zgodnie z indywidualnie dobranymi metodami. Ma to przełożyć się na lepszą skuteczność. Warto zarazem dodać, że dermatologia estetyczna ma wiele w tym zakresie do zaoferowania, dlatego warto przyjrzeć się rozwiązaniom, które proponuje. W przypadku kiedy na twarzy widoczne są łagodne zmiany trądzikowe, wystarczy zastosować terapię zewnętrzną. Mogą to być retinoidy, nadtlenek benzoilu, czy na przykład antybiotyki zewnętrzne. Biorąc pod uwagę terapię systemową, zarówno stan umiarkowany, jak i ciężki, zaleca się przyjmowanie antybiotyków doustnych, spironolactonu oraz doustnej terapii izotretinoiną. Bardzo często na twarzy pojawia się trądzik hormonalny. W tej sytuacji trzeba obowiązkowo udać się do specjalisty. Należy jednocześnie dodać, że źle leczony trądzik może objawić się powikłaniami. Ale i z tym można sobie poradzić. Więcej na ten temat przeczytasz na stronie: https://sim-med.info/uslugi/leczenie-tradziku/.

Kwas salicylowy skuteczny w leczeniu trądziku

W leczeniu stosuje się preparaty do miejscowego zastosowania, tworzone na bazie witaminy A, nadtlenku benzoilu i cynku, ale też kwasu salicylowego, który jak się okazuje, jest bardzo skuteczny w tym zakresie. Jest w stanie skutecznie leczyć trądzik młodzieńczy i pohamować jego rozwój.

Kiedy należy zacząć leczenie miejscowe?

Nie zawsze trądzik wymaga specjalistycznego leczenia. Czasem przebieg trądziku jest łagodny, a w aptekach dostępne są preparaty, które można kupić bez recepty. Chyba że wpływ na jego występowanie mają zaburzenia hormonalne. Wówczas wizyta u specjalisty jest konieczna. Lekarz jest w stanie ocenić, z jakim rodzajem zmian pacjent ma do czynienia. Czy jest to zmiana zaskórnikowa, grudkowa, torbielowata, czy może bliznowaciejąca. Dzięki rozpoznaniu problemu można łatwiej go leczyć. Zawsze, kiedy wygląd skóry budzi niepokój, warto pokazać ją lekarzowi i zastosować leczenie według jego zaleceń. Do jednego z polecanych i cenionych specjalistów prowadzi ta strona: www.sim-med.info.

Istnieją różne rodzaje trądziku oraz przyczyny jego występowania, dlatego może on pojawiać się w różnym wieku. Po zakończeniu leczenia trądziku pospolitego często efekty są zaskakująco duże i zadowalające.