Strona główna » Art. zewnętrzny » Kurtki niemowlęce – jaką wybrać na spacer w każdą niepogodę
kurtki-niemowlece

Kurtki niemowlęce – jaką wybrać na spacer w każdą niepogodę

Większość rodziców wie, że codzienne spacerki z niemowlakiem są niezmiernie ważne, gdyż pozytywnie wpływają na jego zdrowie. Regularne przechadzki pozytywnie wpływają na krążenie maluszka, hartują jego organizm, a także poprawiają sen. Jednak, by tak było, należy pamiętać o odpowiednim ubiorze malucha, aby gonie wyziębić oraz nie przewiać. Z tego względu warto nabyć odpowiednie kurtki niemowlęce, które będą dostosowane zarówno do rozmiaru i płci dziecka, a także panującej na zewnątrz aury oraz pory roku.

Kurteczka niemowlęca – jaką wybrać dla niemowlaka

W obecnej chwili znajdziemy rozmaitą odzież niemowlęcą. Poszczególne elementy garderoby różnią się między sobą funkcjonalnością, kolorami, certyfikatami, fasonem czy też niepowtarzalnym designem. Wśród nich swoje miejsce mają kurtki dla niemowląt, które chronią naszego malca przed wiatrem, deszczem i zimnem. Z tego względu wybór odpowiedniego modelu przede wszystkim zależy od panującej pory roku. Na rynku znajdziemy kurtki niemowlęce grube i ocieplane na zimę, cieńsze na lato oraz przejściowe na wiosnę i jesień.

Przejściowe kurtki dla niemowląt

Wiosna oraz jesień to pory roku, których aura ciągle płata figle. Na zmianę przeplatają się chłodne i ciepłe dni. Z tego względu większość rodziców ubiera swoje pociechy na tzw. „cebulkę”. Wówczas obowiązkowym elementem ubioru na spacer jest przejściowa kurtka niemowlęca, czyli okrycie wierzchnie, które ma za zadanie chronić naszego malca przed chłodem i ewentualnym deszczem. Powinna być ona wiatroszczelna, nieprzemakalna i odpowiednio długa. Oprócz tego komfortowa, w miarę lekka i jednocześnie przewiewna oraz wystarczająco ciepła. Idealnym przykładem wierzchniej odzieży dla niemowlaków mogą być tutaj zarówno kurtka niemowlęca sportowa z ocieplanej dresówki, pikowana z kapturem bądź piękny flauszowy płaszczy od Zyzio&Zuzia. Są to ubranka wyprodukowane z wysokiej jakości materiałów, bezpiecznych dla dzieci, wykonanych z dbałością o każdy najmniejszy szczegół.

Ocieplane kurtki niemowlęce na sezon zimowy i lekkie na lato

Zima to czas, kiedy to pogoda zaskakuje nas na zmianę silnym wiatrem, deszczem, śniegiem czy gradem. Krótkie dni wówczas bywają bardzo chłodne, niekiedy mroźne. Dlatego w wyprawce naszego maluszka powinna znaleźć się ciepła i komfortowa kurteczka niemowlęca, gwarantująca odpowiednią termoregulację w zimowe dni. Idealnym rozwiązaniem wówczas są ocieplane modele. Przykładem może być tutaj ocieplana kurtka z futerkiem, bądź pikowana. Oba egzemplarze są 3-warstwowe i posiadają dodatkowo wszytą ocieplinę.

Latem zaś, gdy pogoda jest przyjemna, warto na chłodniejsze chwile nabyć sweterkowe kurtki niemowlęce z kapturkiem lub dwuwarstwowe parki. Są one nie tylko lekkie, przewiewne i niezwykle modne, ale również przyjemne na chłodniejsze chwile.


Oceń