Kolorowanki do wydruku

Kolorowanie jest jedną z umiejętności, których uczy się każde dziecko w wieku przedszkolnym. Jest to świetne ćwiczenie dla malucha, idealne do zabawy w domu. Podczas tej pozornie prostej czynności dziecko musi wykorzystać i połączyć w całość wiele zdolności. Jest to trening manualny i umysłowy zarazem. Równocześnie jest to bardzo przyjemne. Kolorowanki pozwalają dziecku na kontakt z ulubionym bohaterem z bajki. Samodzielnie wybierając obrazek decyduje, co najbardziej mu się podoba. Radość jest tym większa. Dodatkowo dzieło będzie miłym prezentem dla rodziców, a dziecko poczuje się dumne widząc swój obrazek wiszący na honorowym miejscu na lodówce.

Dlaczego kolorowanki do wydruku?

W dzisiejszych czasach wiele mówi się, że internet prowadzi do ograniczenia aktywności. Kolorowanki do wydruku są przykładem, że może być zupełnie inaczej. Dzięki możliwości wyboru rysunku z lubianej bajki, dziecko z chęcią zabierze się do pracy z kredkami. Przy okazji nauczy się spokojnie siedzieć w miejscu i skupiać na jednej aktywności. Kolorowanie bardzo wspomaga rozwój. Z jednej strony dziecko ćwiczy pewny chwyt i musi poruszać rączką, starając się wykonywać precyzyjne ruchy, aby nie przekroczyć wyznaczonej linii. Rozwija w ten sposób koordynację zmysłu wzroku i ruchu. Z drugiej strony kolorowanie wymaga wcześniejszego zaplanowania, jak ma wyglądać rysunek. Jest to już zdecydowanie trudniejsze zadanie, bardzo angażujące zdolności umysłowe. Pozwala to na pobudzenie myślenia logicznego, przestrzennego, wyobraźni i kreatywności.

Kolorowanki online do druku - To łatwy i szybki sposób  bez wychodzenia z domu

Tradycyjnie kolorowanki kupowało się w sklepie w formie zeszytów lub książeczek. Dzisiaj internet daje dzieciom i rodzicom znacznie większe możliwości. Przedszkolak może, razem z mamą czy tatą, a nawet samodzielnie, wybrać ulubioną postać z kreskówki lub książki. Rodzic decydując się na kolorowanki dla dzieci, może bez problemów spełnić ich oczekiwania i pobrać kolorowankę gotową do wydruku. Szukanie konkretnej kolorowanki w sklepach zajęłoby znacznie więcej czasu i pieniędzy. Rysunki z internetu można wydrukować zaledwie w parę sekund, sprawiając radość maluchowi.
kolorowanki do wydruku