Bez względu na to, ile automatów do gry znajduje się we wszystkich kasynach na całym świecie, wszystkie mają trzy różne wskaźniki zmienności.

Zmienność sloty online na pieniadze jest istotnym czynnikiem wpływającym na prawdopodobieństwo wygranej i liczbę zwrotów gotówki z wygranych na każdym automacie.

Ten artykuł pomoże ci określić najlepszą zmienność dla automatów do gry, ponieważ odkryjesz różnice między każdą zmiennością.

Czym jest zmienność slotów?

Często widzisz automaty o niskiej wariancji w kasynach online, które mają dla nich dedykowaną sekcję.

Inni promują niesamowitą wypłatę swoich automatów o wysokiej wariancji, w tym gier progresywnych, ale rzadziej ujawniają wskaźnik zmienności tych tytułów.

Pomyśl o stole do ruletki i zakładach, które możesz postawić. Masz czarny/czerwony i nieparzysty/parzysty reprezentujący najniższe możliwe warianty na stole.

Średnie zakłady na ruletkę składają się z kolumn, tuzinów i podwójnych ulic. Zakłady Straight, Street, Split i Row stanowią najbardziej ryzykowną stawkę w ruletce.

Jak możesz powiedzieć, zakłady o niskiej wariancji mają najmniejszą możliwą wygraną, podczas gdy te bardziej ryzykowne mogą dać ci wysoki zwrot za niską stawkę.

Sloty online na pieniadze wykorzystują tę samą zasadę, jeśli chodzi o ich współczynnik zmienności.

Dzięki funkcji rozgrywki i wypłacie nagród wszystkie fizyczne i internetowe automaty do gier różnią się w zależności od kasyna.

Twoje szanse na uzyskanie korzystnego zwrotu z zakładu zależą od stosunku ryzyka do nagrody w grze, w którą aktualnie grasz.

Automaty o wysokiej zmienności

Automaty o wysokiej zmienności są priorytetem dla operatorów i menedżerów kasyn, ponieważ te gry zapewniają najwięcej akcji.

Są duże szanse, że nie zobaczysz zwrotu swojego zakładu, gdy zagrasz na tych automatach.

Dlaczego ktoś miałby chcieć grać na automatach o wysokiej wariancji? Wypłaty w tych grach mogą osiągnąć legendarne kwoty, być może nawet przewyższając krajowe nagrody w loterii w niektórych krajach.

Wiele najpopularniejszych automatów może mieć jackpoty sięgające milionów złotych ze względu na ich dużą zmienność.

Należy zauważyć, że ponad połowa gier o wysokiej zmienności nie jest automatami progresywnymi. Muerto en Mictlan z Play’n Go ilustruje to swoją funkcją rozgrywki.

Automaty o średniej zmienności

Automaty o średniej zmienności oferują to, co najlepsze z obu światów, w których ryzyko i wypłata mieszczą się w średnim zakresie.

Możesz spodziewać się przyzwoitego procentu wygranych spinów przez godzinę gry. Przy średnim współczynniku wariancji prawdopodobnie uzyskasz również dobry zwrot ze swoich zakładów.

Prawie wszystkie funkcje automatów są dostępne w wersjach o średniej zmienności.

Jak pokazano w grach takich jak Chilli Heat od Pragmatic Play, sloty online na pieniadze o średniej zmienności są bogate w funkcje i mają wypłatę jackpota.

W trybie darmowych spinów wszystkie nisko płatne symbole są usuwane, aby zapewnić wyższe wypłaty za każdą wygraną.

Możesz wygrać dowolny z trzech jackpotów, mając sześć symboli pieniędzy, aby uruchomić funkcję Money Respin, która daje trzy pierwsze darmowe spiny.

Automaty o niskiej zmienności

Ludzie z natury nie podejmują ryzyka, więc gdy zaoferuje im się wybór, wybiorą automaty z niższą nagrodą, ale mniejszym ryzykiem.

Automaty o niskiej zmienności mają czynnik niskiego ryzyka, w którym prawdopodobnie wygrasz większość swoich spinów w ciągu godziny gry. Jednak przy każdej wygranej prawdopodobnie uzyskasz niski zwrot z zakładów.

Sloty online na pieniadze o niskiej zmienności mają zwykle niewiele funkcji niż inne tytuły. Nie oznacza to jednak, że wszystkie gry o niskim ryzyku są pozbawione mechaniki bonusowej.

Jaką zmienność wybrać?

Warto wiedzieć, jakie są Twoje cele, aby znaleźć odpowiednią zmienność na automatach.

Automaty o wysokiej zmienności są zarówno dla poszukiwaczy mocnych wrażeń, jak i dla tych, którzy szukają ogromnych zwrotów pomimo prawdopodobnej utraty bankrolla.

Dla każdego, kto chce cieszyć się automatami i oczekiwać przyzwoitego zwrotu, automaty o średniej zmienności są idealną opcją.

Mija trochę czasu, zanim klienci wykorzystują wszystkie swoje pieniądze na te tytuły, biorąc pod uwagę obecny czynnik ryzyka, co czyni je dobrym zabójcą czasu dla każdego turysty lub gościa.

Osoby, które chcą uniknąć ryzykowania swojego bankrolla, będą cieszyć się slotami o niskiej zmienności.

Innym powodem do grania w tego rodzaju gry jest spełnienie wymagań dotyczących zakładów.