Zorganizowanie domowego turnieju pokerowego dla przyjaciół to coś więcej niż tylko talia kart oraz kilka piw. Potrzebujesz odpowiedniej ilości graczy, wolnej powierzchni do gry, nie wspominając już o walizce żetonów, a to dopiero początek…

Domowa gra z przyjaciółmi z pewnością dostarczy ci więcej rozrywki niż gra w kasynie, ponieważ zaprosisz do stołu tylko osoby, które lubisz. Należy jednak pamiętać o kilku istotnych aspektach, aby organizacja gry nie zakończyła się klęską. Musisz wiedzieć jak ustawić limity blindów, początkowy stack i znać ogólne zasady gry. W tym krótkim poradniku przedstawimy Ci wszystkie kluczowe aspekty o których musisz pamiętać, dzięki czemu zorganizujesz idealny turniej pokerowy dla przyjaciół!

Podstawy

Zanim zaczniesz myśleć o osobach, które zaprosisz do gry, musisz cofnąć się o kilka kroków i przemyśleć podstawowe aspekty, chociażby to, jaki wariant będzie odpowiedni. Najpopularniejszą odmianą pokera jest Texas Hold’em i zapewne to właśnie na ten wariant pokera się zdecydujesz, ale wybór jest znacznie większy … 5 Card Draw, Omaha, Stud! Porozmawiaj ze znajomymi i wspólnie wybierzcie grę, który najbardziej wam odpowiada.

Kiedy zdecydowałeś już w jakiej odmianie będzie toczyć się będzie gra, to idealny czas by pomyśleć o tym ilu graczy chcesz zaprosić do graczy. Najlepszą opcją jest przedział od 6 do 10 graczy.. Taka ilość pozwoli na utrzymanie zainteresowania wśród wszystkich uczestników. Pamiętaj także, aby wszyscy graczy reprezentowali mniej więcej ten sam poziom. Jeżeli połączysz totalnych amatorów, z dwójką doświadczonych graczy, ci pierwsi raczej szybko stracą zainteresowane grą.

Karty, żetony i więcej

Po skompletowaniu składu, przyszedł czas również na skompletowanie “sprzętu”. Oczywiście żadna gra pokerowa nie może odbyć się bez gier. Najlepiej mieć w grze dwie talie kart, dzięki czemu zawsze możesz mieć jedną potasową i gotową do użycia. Jeżeli jakaś karta podczas gry ulegnie zniszczeniu lub gdzieś się zgubi, będziesz potrzebować nowej talii karty do wymiany. Każde karty nadają się do gry w pokera, jednak zalecamy wykorzystanie wersji plastikowej, a nie papierowej.

Kiedy masz karty, pozostaje wybór żetonów. W sieci możesz kupić wiele tanich walizek z zestawem do pokera, ale sugerujemy byś wybrał te z nadrukiem nominałów. Często gracze decydują się sami ustalić wartość żetonów na podstawie kolorów, ale pamiętaj, że nie każdy musi być doświadczony i częste pytanie o to jaką wartość ma dany kolor z pewnością skutecznie zrujnują zabawę.

Ostatnim koniecznym elementem jest oczywiście stół. Na szczęście nie musisz mieć profesjonalnego stołu pokerowego, wystarczy domowy stolik, który jest wystarczająco duży, aby gracze mogli czuć się swobodnie. 

Na koniec warto pobrać również aplikację mobilną, która będzie odliczać czas do zmiany poziomów blindów, abyś nie musiał o tym pamiętać i mógł rozkoszować się grą.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany