Strona główna » Art. zewnętrzny » Jak znaleźć idealny dywan do pokoju dziecka?
dywan-do-pokoju-dziecka

Jak znaleźć idealny dywan do pokoju dziecka?

Aranżowanie pokoju dla najmłodszych wymaga sporo uwagi, a także perfekcyjnego dopasowania wszystkich elementów, by zyskać bezpieczną, funkcjonalną i piękną przestrzeń do codziennej zabawy i wypoczynku. Gdy już znajdzie się odpowiednie meble i inne niezbędne akcesoria, warto też poszukać dywanu, dzięki któremu pokój nabierze wyrazu, stanie się przytulniejszy i wygodniejszy dla najmłodszych. Jakie dywany powinny trafić do pokoju dziecka? Kilka wskazówek znajdziecie poniżej.

Do czego przydaje się dywan w pokoju dziecka?

Dlaczego warto wprowadzić dywan do pokoju najmłodszych? Każdy z rodziców wie, jak wygląda domowa codzienność maluchów. Czas upływa na szalonych zabawach, nauce i wypoczynku. Wiele czynności dzieci wykonują, leżąc na podłodze. Dywan staje się zatem prawdziwym centrum pokoju. Zapewnia wygodę i ciepło. Chroni przed chłodnych w dotyku płytkami lub twardymi panelami.

Dywany i wykładziny chętnie układa się choćby w pobliżu łóżka. W ten sposób maluch po przebudzeniu, nie musi dotykać gołą stopą zimnej podłogi.

Dywan sam w sobie potrafi stać się ciekawym elementem dekoracyjnym do pokoju najmłodszych domowników. Niekiedy bywa wręcz nieodzowną częścią zabawy. Zwłaszcza gdy wybierze się wzór, dostosowany do indywidualnych upodobań dziecka. Szeroki wybór takich produktów oferuje na przykład sklep z dekoracjami Dekoori.pl.

Jaki musi być dywan do pokoju dziecka?

Czym musi się wyróżniać dywan dla najmłodszych? Najważniejsze są oczywiście względy bezpieczeństwa. W końcu dzieci niejednokrotnie leżakują i bawią się na dywanie, podnoszą z niego rozmaite przedmioty, które następnie lądują w ich buziach.

Przede wszystkim należy zatem wybierać dywany z certyfikowanych materiałów, bez groźnych substancji i szkodliwych barwników, które mogłyby stanowi

zagrożenia dla młodych użytkowników. Świetnie sprawdzają się pod tym kątem produkty z polipropylenu.

Co je wyróżnia? Tkaniny z tego trwałego tworzywa sztucznego są odporne na wilgoć, dzięki czemu w zagłębieniach nie rozwijają się pleśni i grzyby. Dywany polipropylenowe zaliczają się także do produktów antystatycznych, które nie przyciągają kurzu. Dzięki temu łatwiej utrzymuje się je w czystości, co w przypadku pokoju najmłodszych ma olbrzymie znaczenie. Co równie ważne, polipropylen jest naprawdę odporny na uszkodzenia mechaniczne. Pozwala to utrzymać dywan w perfekcyjnej kondycji przez długi czas, nawet pomimo intensywnej eksploatacji oraz najbardziej szalonych zabaw, w których dywan będzie odgrywał kluczową rolę.

Popularne wzory dywanów – który z nich wybrać?

Jakie wzory mogą mieć dywaniki dla dzieci? Pod tym względem można naprawdę popuścić wodze fantazji i zaszaleć. Producenci wyposażenia dla najmłodszych oferują bowiem szeroki wachlarz możliwości.

Czym się kierować, oprócz względów bezpieczeństwa? Trzeba oczywiście brać pod uwagę funkcjonalnoś

. Dywanik musi być dopasowany wielkością i kształtem do dostępnej przestrzeni. Warto jeszcze przed udaniem się do sklepu dokładnie zmierzyć wnętrze oraz zastanowić się, czy dywan ma zajmować całe pomieszczenie, czy tylko jego część (np. wydzielać strefę do zabawy).

Ważna jest także estetyka. W tej kwestii można wspólnie poszukiwać idealnego rozwiązania razem z dzieckiem. To w końcu ono będzie korzystało na co dzień z dywanu. Warto też zadbać o to, by produkt wpisywał się w całościową aranżację pomieszczenia. Świetnie sprawdzają się modele uniwersalne, z ciekawym deseniem, które bez trudu posłużą dłuższy czas.

Jakie motywy cieszą się obecnie największą popularnością? Można znaleźć dywany w:

  • gwiazdki,
  • wzory geometryczne,
  • motywy roślinne i zwierzęce,
  • samochody i dinozaury (chętnie wybierane do pokojów dla chłopców).

Czasami da się znaleźć dywaniki, które same w sobie są planszą do zabawy. Idealnie w tej roli sprawdzają się modele z narysowanymi ulicami lub grą w klasy.

Dywan do pokoju dziecka – akcesorium, które robi wielką różnicę

Piękny dywan do pokoju dziecka nie tylko spełnia szereg ról praktycznych, ale też dekoruje pomieszczenie, sprawiając, że robi się ono bardziej przytulne.

Dywan zdobi, tworzy przestrzeń do zabawy, a niekiedy nawet pobudza wyobraźnię małych użytkowników. To iście wielofunkcyjny produkt, który powinien trafić do każdego dziecięcego pokoju, dając maluchom sporo radości i ciesząc oko ich rodziców.


Oceń