Together Magazyn » Styl życia » Jak wykorzystać zimowy okres w Trójmieście?
Trójmiasto zimą - zobacz co można zwiedzić zimą w Trójmieście!

Jak wykorzystać zimowy okres w Trójmieście?

Trójmiasto to świetne miejsce na wycieczkę i chyba nie znajdzie się osoba, która temu zaprzeczy. Choć szczyt fali turystów napływających do Gdyni, Gdańska oraz Sopotu przypada na miesiące wakacyjne, również w okresie zimowym jest ich całkiem sporo. Trójmiasto oferuje bowiem naprawdę dużo atrakcji nawet przy mniej sprzyjającej pogodzie. O czym konkretnie mowa?

Zwiedzanie muzeów to podstawa!

Całe Trójmiasto usłane jest różnego rodzaju muzeami. Jednym z największych oraz najbardziej godnych polecenia jest oczywiście Muzeum II Wojny Światowej, znajdujące się w Gdańsku przy ulicy Bartoszewskiego. Obiekt ten już z zewnątrz przykuwa uwagę przechodniów, a wejście do środka tylko utwierdza w przekonaniu, że jest to naprawdę dobrze wykonane miejsce pamięci.

W Muzeum II WŚ spędzić można kilka godzin, szczególnie jeśli chce się dokładnie obejrzeć każdy eksponat i zapoznać z jego historią. Koszt biletów przez cały rok jest taki sam i wynosi mniej jak 30 złotych za osobę. Dokładna kwota zależna jest od konkretnego rodzaju wejściówki. Możliwe jest również darmowe oglądanie wystaw stałych – bilety za 0 złotych dostępne są w każdy wtorek w kasach.

Bezpośrednio z naszym polskim morzem związane są bursztyny. Co ciekawe, mają one swoje muzeum! To znajduje się w Gdańsku, niedaleko wcześniej omawianego obiektu, poświęconego drugiej wojnie światowej. W tym muzeum znaleźć można różnego rodzaju przedmioty, wykonane z bursztynu, ogromne kamienie różnych odmian, a także całą masę merytorycznych informacji. Koszt zwiedzania Muzeum Bursztynu jest podobne do tego, co II WŚ. Podobnie jak we wcześniej omawianym obiekcie, również tutaj można korzystać z darmowych wejściówek. Te rozdawane są w każdy poniedziałek. 

ZOO w Gdańsku – wykorzystaj niższe ceny

Zimowy okres to dobry czas na zwiedzanie ZOO, również tego w Gdańsku! Podstawową zaletą wybrania się do niego w chłodniejszych miesiącach jest zdecydowanie mniejszy wydatek, związany z odwiedzinami w tym miejscu. Bilety są praktycznie o połowę tańsze! Do tego, uniknąć można dużych tłumów.

Jak doskonale wiadomo, sieć Internet służy nie tylko czerpaniu rozrywki w miejscach, takich jak Syndicate Kasyno. Można go wykorzystać również do ułatwiania sobie życia, na przykład poprzez zakup biletów cyfrowych. Jeśli chcesz uniknąć kolejek w kasach ZOO, przejdź na oficjalną stronę obiektu przez smartfona lub komputer i tam kup bilety. Następnie wystarczy już tylko okazać je osobie sprawdzającej przy wejściu.

ZOO w Gdańsku jest największym tego typu miejscem w Polsce. Zajmuje powierzchnię aż 123 hektarów! W licznych klatkach, zagrodach, halach i budynkach zamieszkuje niemal 900 zwierząt z ponad 200 gatunków. Obiekt jest naprawdę godny polecenia, na co wskazują opinie z Google Maps – ocena 4,6/5, wzięta z ponad 30 tysięcy opinii to nie przypadek!


Zdjęcie dodane przez zoosnow

Spacer brzegiem morza? W taką pogodę to przyjemność

Tegoroczna zima nie jest szczególnie surowa. Temperatury ujemne pojawiły się jak dotąd jedynie kilka razy, co zdecydowanie powinno zachęcać do spacerów i obcowania z przyrodą. Praktycznie z każdego miejsca w Trójmieście niezwykle łatwo jest dostać się na jedną z licznych plaż. Spacer w zimowym okresie brzegiem morza to prawdziwa przyjemność! Czyste powietrze i delikatna bryza poprawią nastrój i mocno dotlenią mózg, który będzie miał więcej sił na zmagania z codziennym życiem.

Zdjęcie dodane przez Min An


Na Trójmiejskich plażach co kilkaset metrów rozsiane są różnego rodzaju kawiarnie, tawerny i restauracje, w których nawet poza sezonem letnim można dobrze zjeść czy wypić gorącą czekoladę.  Unikając szczytu sezonu nie będzie również konieczności wcześniejszego rezerwowania stolików czy czekania w długich kolejkach.

Dla miłośników wody…

Osoby, które przepadają za obcowaniem z wodą mogą również wybrać się na basen! Te w Trójmieście prężnie funkcjonują, szczególnie, że nie mają konkurencji w postaci ciepłego morza, które kusi turystów. Jednym z godnych polecenia obiektów jest sopocki aquapark.

Znajdujący się tuż przy plaży obiekt zapewni godziny dobrej zabawy – znaleźć tam można kilka zbiorników wodnych, zjeżdżalnie miejsca relaksu, a nawet kręgielnię. Warto mieć jednak na względzie, że nie jest to szczególnie tania rozrywka – w zależności od wybranego pakietu oraz rodzaju biletu, jedna osoba zapłaci od 32 do nawet 69 złotych za godzinę.


Oceń