Strona główna » Art. zewnętrzny » Jak wybrać spacerówkę dla dziecka?
główne mimazigi

Jak wybrać spacerówkę dla dziecka?

Pojawienie się na świecie dziecka wiele zmienia – od tego momentu życie wymaga zupełnie innej logistyki i uwzględnienia potrzeb dodatkowego człowieka. Żeby ten czas nie okazał się niepotrzebnie trudny, warto jest zainwestować w artykuły, które go ułatwią. Zwróć uwagę, że taka myśl przyświeca producentom, którzy oferują nowoczesne spacerówki. Współczesne wózki zupełnie odbiegają od tego, z czego korzystali nasi rodzice i znacząco podnoszą komfort codziennego życia z maluszkiem. Zobacz, co ma znaczenie, kiedy wybierasz model idealny dla swojej rodziny. Podpowiadamy, jak wybrać spacerówkę dla dziecka.

Wózek spacerowy – jak wybrać najlepszy?

Współczesna spacerówka to już nie tylko praktyczne rozwiązanie do wożenia siedzącego samodzielnie dziecka. Łączy w sobie bowiem bezpieczeństwo i szereg udogodnień, które podnoszą komfort korzystania z niej zarówno maluszkowi, jak i rodzicowi. Producenci coraz lepiej znają potrzeby młodych rodzin i przygotowują produkty będące na nie precyzyjną odpowiedzią. Właśnie dlatego nowoczesne wózki spacerowe sprawdzają się zarówno w czasie spokojnych spacerów, jak i energicznych załatwień w sklepach czy urzędach. Są zwrotne i nieduże, a po złożeniu zajmują tak mało miejsca, że ich przewożenie w samochodowym bagażniku nie stanowi żadnego problemu. Co więcej, mogą być z powodzeniem wykorzystywane również podczas podróży samolotem. Nie ulega więc wątpliwości, że odpowiednie dobranie modelu do swoich potrzeb jest kluczowe, by w przyszłości spacerówka była wsparciem w wielu codziennych sytuacjach. Podpowiadamy, co ma największe znaczenie.

Pasy bezpieczeństwa

Wózek spacerowy, niezależnie od tego, jak wygląda czy ile kosztuje, ma być przede wszystkim bezpieczny dla twojego dziecka. Dlatego tak ważne jest, by był wyposażony w 5-punktowe pasy – niemal dokładnie takie, jakie znajdziesz w fotelikach samochodowych. Warto bowiem pamiętać, że kilkumiesięczne niemowlę nie zawsze spokojnie podróżuje – nierzadko na dziesiątki sposobów kombinuje, jak wydostać się z wózka, co może stać się przyczyną wypadku. Spacerówka z dobrymi pasami to w tym okresie podstawa.

wózek spacerowy

Rozmiar i składanie

Co jeszcze ma znaczenie? Spacerówka dla dziecka powinna być łatwa do składania. Chodzi bowiem o to, by rodzice mogli szybko schować ją do bagażnika czy wręcz odwrotnie – rozłożyć, gdy muszą sprawnie odprowadzić dziecko do żłobka i jechać do pracy. Warto także zwrócić uwagę na wymiary wózka po złożeniu. Nie każdy bowiem chce i może sobie pozwolić na wymianę samochodu na “rodzinny”, tymczasem większość aut osobowych ma nieduży bagażnik, w którym spacerówka powinna zająć tylko część miejsca.

Warto wiedzieć, że istnieją spacerówki, które można złożyć w ciągu kilku sekund. Wystarczy do tego jedna ręka! Jeśli żyjesz aktywnie, lubisz podróżować i zależy ci na funkcjonalnych artykułach dla twojej rodziny, zwróć uwagę na wózek Mima Zigi. To naprawdę precyzyjna odpowiedź na większość twoich potrzeb. Jest zwinna, lekka, łatwo się składa i nie zajmuje dużo miejsca w bagażniku.

Koła spacerówki

Naprawdę dobra spacerówka nie tylko ładnie wygląda, łatwo się składa i jest bezpieczna. Dla pełnego komfortu podróżowania istotne są również jej koła. Okazuje się, że dostępne w sklepie modele znacząco się między sobą pod tym względem różnią! Najpowszechniejszymi rozwiązaniami są koła pompowane, piankowe lub z tworzywa sztucznego. To istotne, by odpowiednio dopasować je do terenu, po którym spacerujecie.

Nie mniej ważna jest także amortyzacja. Niekontrolowane wstrząsy na nierównym terenie nie pozwalają spać i powodują dyskomfort. Zwróć również uwagę na zwrotność kół. Najlepszym rozwiązaniem jest oczywiście spacerówka z pełną możliwością obrotu. To szczególnie istotne, gdy planujesz poruszać się po zatłoczonych alejkach – przydają się więc nie tylko w sklepie, ale także miejskim parku.

Rozkładane oparcie i duża budka

Pamiętaj również, że dziecko poniżej 3. roku życia bardzo często zapada w drzemkę – zwłaszcza podczas spacerów na świeżym powietrzu. Jeśli więc chcesz, by wybrana spacerówka była dla niego komfortowa, zdecyduj się na model dający możliwość rozłożenia oparcia do pozycji leżącej. Istotna jest także duża rozkładana budka z dodatkową ochroną UV, by skutecznie chroniła wrażliwą buzię przed negatywnym wpływem słońca.

Oceń