Together Magazyn » Więcej » Moda i Uroda » Jak wybrać dobrego kosmetologa?
zobacz jak wybrać najlepszego kosmetologa!

Jak wybrać dobrego kosmetologa?

Z roku na rok otwiera się coraz więcej salonów kosmetycznych i klinik medycyny estetycznej. Wśród takiej różnorodności bardzo trudno jest znaleźć dobrego kosmetologa. Jeśli umówisz się na spotkanie z amatorem, może to być obarczone wieloma komplikacjami.

Dbanie o siebie w domu to błogosławieństwo młodości. Im skóra jest starsza, tym wyraźniej potrzebuje profesjonalnych kosmetyków i rąk mistrza, które zapewnią jej lepsze odżywienie i oczyszczenie.

Nie tylko zmiany związane z wiekiem, ale także zaburzenia hormonalne, blizny, plamy starcze, a nawet rozszerzone pory mogą zatruć życie. Trudno jest sobie z nimi poradzić samodzielnie, ponieważ brakuje wiedzy, która pomaga w doborze skutecznych środków i metod. Kosmetyczki pomagają kobietom wyglądać młodziej i lepiej, jednocześnie ciesząc się czystą i piękną skórą.

Jeśli jesteś kosmetologiem i szukasz pracy, powinieneś zwrócić uwagę na portale z ofertami pracy. Tam możesz znaleźć oferty pracy dla kosmetologa. Spośród setek aktualnych ofert pracy możesz wybrać przyzwoitą pracę, która spełni wszystkie Twoje wymagania.

kosmetolog wykonuje zabieg ostrzykiwania

Kompetencje kosmetologa

O kompetencjach kosmetologa można mówić, jeśli:

  • Posiada dyplom specjalistycznego wykształcenia medycznego

Kosmetologia to nauka nie tylko o estetyce i pięknie, ale przede wszystkim o zdrowiu skóry. Aby zrozumieć wszystkie procesy zachodzące wewnątrz, aby zrozumieć różne choroby dermatologiczne, specjalista musi otrzymać podstawowe wykształcenie medyczne. Znajomość anatomii i dermatologii pozwala specjaliście podejść do każdej sytuacji indywidualnie i bezpiecznie i skutecznie rozwiązać problemy pacjentów.

  • Stale podnosi swoje kwalifikacje i potwierdza to certyfikatami

W kosmetologii regularnie pojawiają się nowe techniki, procedury i preparaty, które wymagają szczegółowego przestudiowania i specjalistycznego szkolenia. Możesz być doświadczoną kosmetyczką, ale bez dodatkowego szkolenia nie wiedzieć, jak pracować z nowym laserem lub nowym wypełniaczem iniekcyjnym. Prawdziwy zawodowiec posiada certyfikaty na każdą posiadaną technikę.

  • Dobrze wyposażone biuro

Powołanie kosmetologa musi odbywać się ściśle w certyfikowanej klinice z licencją lekarską, a nie w domu i nie w wynajmowanym pokoju. Niewątpliwym atutem profesjonalnej kliniki jest jej wyposażenie, które pozwala na wykorzystanie wielu możliwości kosmetologii sprzętowej i iniekcyjnej, a także na prowadzenie dodatkowych badań.

  • Przed zabiegiem przeprowadza wstępną konsultację.

Prawdziwy profesjonalista nigdy nie przeprowadzi zabiegu bez uprzedniej konsultacji. Kosmetyczka zbiera na niej dane dotyczące stanu skóry i stanu zdrowia pacjenta, celu wizyty, dowiaduje się o ewentualnych przeciwwskazaniach, dobiera niezbędny zabieg lub określa przebieg leczenia.

Warto zauważyć, że profesjonalista nigdy nie narzuca swoich usług. Najpierw spróbuje zrozumieć, co było przyczyną ich pojawienia się i jakie są tego konsekwencje. Dlatego jeśli kosmetolog zalecił wykonanie badań przed zabiegiem i kontakt z ginekologiem/endokrynologiem/dermatologiem, znalezienie i wyeliminowanie pierwotnej przyczyny, a dopiero potem zajęcie się estetyczną stroną problemu, to jest to dobry znak.

  • Wie, jak radzić sobie z powikłaniami i skutkami ubocznymi

U każdej osoby mogą wystąpić indywidualne reakcje na określony zabieg. Kompetentny kosmetolog nigdy nie pozwoli sobie pozostać z dala od powikłań i skutków ubocznych, jakie doznaje pacjent, zawsze będzie w kontakcie, spisze kolejność działań i leczenia, a także interesuje się stanem.

kosmetolog i jego narzędzia pracy

Jak wybrać odpowiednego kosmetologa

Co roku uczelnie medyczne wysyłają tysiące absolwentów na „samodzielne żeglowanie”. Wszyscy starają się zająć swoje miejsce, a kosmetologia do dziś pozostaje jedną z najpopularniejszych dziedzin. Obszar ten szybko się rozwija i jest miejsce na nowe osiągnięcia i odkrycia.

Temu pozytywnemu trendowi towarzyszy jednak zły: portale społecznościowe dają możliwość pracy i awansu nie tylko wykwalifikowanych specjalistów, ale także personelu bez wykształcenia medycznego. Pociąga to za sobą szereg negatywnych konsekwencji, aż do pogorszenia stanu zdrowia i zniekształconego wyglądu.

Tak więc profesjonalny kosmetolog:

  • Nie narzuca procedur, których nie potrzebujesz.

Doświadczony kosmetolog jasno widzi problem i jego rozwiązanie. Jeśli próbują ci sprzedać prawie całą listę usług, powinieneś powstrzymać się od odwiedzania tej instytucji. Specjalista w swojej dziedzinie zawsze stawia na pierwszym miejscu zdrowie pacjenta, a nie zysk finansowy.

  • Ma dobrą wymowę.

Zanim powierzysz swoją urodę kosmetologowi, zwróć uwagę na sposób prowadzenia dialogu i to, jak kompetentnie specjalista opisuje efekt zabiegu. Aby jak najlepiej poznać specjalistę, nie bój się zadawać mu pytań. Profesjonalista szczegółowo odpowie na każde interesujące pytanie, a amator wkrótce zacznie tłumaczyć tematy i będzie dążył do zakończenia rozmowy i przejścia do zapisu na zabieg.

  • Nie krytykuje stanu Twojej skóry.

Jeśli kosmetolog podczas rozmowy chce zaszczepić w Tobie poczucie wstydu z powodu Twoich braków estetycznych, to masz absolutnie niewykwalifikowanego specjalistę.

  • Mówi o możliwych zagrożeniach związanych z zabiegiem.

W pracy kosmetologa bezpieczeństwo musi pozostać na pierwszym miejscu. Dlatego uważa się za zły znak, jeśli lekarz nie ostrzegł Cię o możliwych powikłaniach i zasadach okresu rehabilitacji.

  • Nie przetwarza wyników swojej pracy.

Świat internetu pozwala nam w każdej chwili zajrzeć do portfolio lekarza. Zwracaj jednak większą uwagę nie na zdjęcia, ale na treści wideo. Znacznie lepiej pokazuje efekt „przed” i „po”.

Koszt usług

Przedział cenowy będzie zależał od regionu, w którym mieszkasz. W stolicy lub dużych miastach ceny będą wyższe niż w małych miejscowościach.

Wiele ośrodków organizuje dni zniżek, zawsze wywołuje to poruszenie i chęć zajęcia wolnego miejsca. Ale bądź czujny. Jeśli zaoferowano Ci podejrzanie niską cenę, powinno to Cię ostrzec. Wiele leków stosowanych w kosmetologii pochodzi z importu. Posiadają atest i znak jakości, więc z góry nie mogą być tanie.

Recenzje pracy kosmetologa

Recenzje pracy kosmetologa są bardzo ważnym punktem przy wyborze specjalisty. Przede wszystkim zwróć się do krewnych, znajomych, przyjaciół, którym ufasz. Udzielą szczerej rekomendacji, opowiedzą o wszystkich niuansach, zaletach i wadach pracy z konkretną kosmetyczką.

Wynik

Wielu radzi wybrać kosmetyczkę z polecenia. Oczywiście obecność wdzięcznych klientów przemawia na korzyść mistrza. A jednak zapisz się na wstępną konsultację, poznaj się osobiście. To najpewniejszy sposób na uniknięcie błędów, ponieważ będziesz regularnie kontaktować się z kosmetyczką. Ważne jest, aby znaleźć swojego mistrza, któremu będziesz ufać.

Oceń