Strona główna » Art. zewnętrzny » Intensywność perfum – od czego zależy?
gcaffadfecebffafdcfccdeacaeccfcdbfcccaebefefabafcefeaa .jpg

Intensywność perfum – od czego zależy?

Woda perfumowana czy toaletowa – czym się różnią i jak wybrać odpowiednie perfumy dla siebie? Poznaj różnice w świecie perfum, wybierz najlepsze dla siebie, testując różne zapachy i ich intensywność. Dowiedz się o zapachach jak najwięcej i poznaj ich właściwości. Woda toaletowa, woda perfumowa, czy woda kolońska – każda z nich ma inne oznaczenie na opakowaniu. W czym zatem tkwi różnica między wodą toaletową, a wodą perfumowaną?

Woda perfumowana, czy toaletowa – wybór należy do Ciebie

Wchodząc do drogerii, zastanawiasz się jakie perfumy wybrać i czym się w zasadzie różnią? Czym różni się woda toaletowa od perfumowanej lub kolońskiej? W przypadku perfum o ich intensywności decyduje stężenie olejków eterycznych. Najkrótsze działanie i słabą intensywność zapachu posiadają wody kolońskie i woda toaletowa, mają bowiem najniższe stężenie olejków eterycznych. Wody toaletowe są zatem jednym ze słabszych rozwiązań.

Eau de toilette, czyli woda toaletowa 

Producenci zapachów tworzą różnego rodzaju perfumy dopasowane do różnych sytuacji. W sklepach i hurtowniach wybierzemy szeroki zakres perfum, u których olejki eteryczne będą mieć różne stężenie oraz odznaczenia: wodę toaletową (EDT – eau de toilette), wodę kolońską (EDC eau de cologne), wodę odświeżającą (eau de fraiche), czy też perfumy właściwe. Zwracając uwagę na olejki zapachowe i ich ilość, poznamy lepiej piżmo zapachów.

Najczęściej dobierzemy rodzaj perfum w zależności od potrzeb i odpowiedniego zastosowania na co dzień. Zapach wody perfumowanej tego samego producenta może różnić się od wody toaletowej, która ulega procesowi reformulacji – odświeżania zapachu.  

Po czym poznać wodę perfumowaną?

EDP – Eau de parfum, czyli woda perfumowana posiada większe stężenie olejków zapachowych, dlatego będzie mocniejsza, niż zapach wody toaletowej. Zapewni zatem większą trwałość zapachu i lepiej sprawdzi się na dłuższe wieczory. Wody perfumowane i ich zapach są zaraz po prawdziwych perfumach najbardziej trwałymi.To właśnie prawdziwe perfumy charakteryzują się najmocniejszym i długotrwałym zapachem. Wydają się być trudno dostępne pośród wszystkich rodzajów wód perfumowanych, jednak są to produkty działające długi czas, zapewniające ogromną moc zapachową.

Najlepszym sposobem, by wybrać najlepszą kompozycję zapachową o odpowiedniej intensywności będzie przetestowanie każdego. Wejdź na przetestujperfumy.pl/8-perfumy-unisex i znajdź ulubione nuty zapachowe dla siebie. Dobrze dobrany zapach jest gwarancją komfortu i powoduje większą pewność siebie podczas spotkań towarzyskich.

Oceń