Istnieją choroby, o których mówimy wyjątkowo niechętnie. Poczucie wstydu sprawia, że określone schorzenia wywołują uczucie zażenowania. Jednym z nich jest grzybica pachwinowa. Na szczęście, współczesna farmakoterapia pozwala szybko i skutecznie uwolnić się od tego problemu.

 

Specyfika choroby

Grzybica pachwinowa rozwija się w podatnym środowisku, które tworzą wilgotne i ciepłe miejsca ciała, takie jak pachwiny. Jednym z czynników wpływających na rozwój tej choroby jest intensywne pocenie się i otarcia spowodowane noszeniem ubrań. Grzybicą pachwinową można się również zarazić całkiem przypadkowo – na przykład, poprzez używanie zarażonych ręczników. Możliwe jest szybkie rozprzestrzenianie się zakażenia na inne części ciała. Nie ulega zatem wątpliwości, że w przypadku grzybicy pachwinowej należy niezwłocznie podjąć leczenie. Istnieją ku temu skuteczne środki, które są powszechnie dostępne bez recepty.

 

Klasyczne objawy grzybicy pachwin

Grzybica pachwinowa najczęściej rozwija się na skórze pośladków, pachwin oraz ud. Zazwyczaj symptomami choroby są świąd, wysypka i piekący ból. Szczególnie kłopotliwe może być uczucie swędzenia. Okolic skórnych, które są zmienione chorobowo, nie powinno się drapać ani nawet dotykać. Niepodjęcie odpowiedniego leczenia może skutkować rozszerzeniem zakażenia na inne partie skóry.

 

Jak dobrać odpowiedni lek przeciwgrzybiczy?

Ponieważ grzybica pachwin jest chorobą, która bardzo szybko może się rozprzestrzenić na inne partie ciała, warto dobrać lek charakteryzujący się odpowiednią szybkością działania, o sprawdzonej skuteczności i bezpiecznej recepturze. Warto wybierać preparaty w kremie, których aplikacja jest wygodna i stosuje się ją raz dziennie. Przykładem może być Canespor, którego głównym składnikiem jest bifonazol w dawce 10 mg/g. Lek ma działanie przeciwgrzybicze i przeciwbakteryjne. Więcej informacji zarówno na temat samego leku, jak i grzybicy pachwinowej można znaleźć na stronie internetowej www.canespor.pl.

 

Grzybica pachwin to nie powód do wstydu

To oczywiste, że nie można lekceważyć grzybicy pachwinowej. Trzeba mieć na uwadze uciążliwy charakter objawów i możliwość szybkiego rozwoju choroby. Niemniej warto pamiętać, że żadna choroba nie powinna być powodem do wstydu. Grzybicą pachwin może się zarazić praktycznie każdy, mimo zachowywania zasad higieny. Jednak powszechnie dostępne środki farmakologiczne pozwalają na efektywne wyeliminowanie tego kłopotliwego schorzenia. Odpowiednio dobrany tryb terapii pozwala na całkowite uwolnienie od grzybicy pachwinowej.

Art. sponsorowany

O Autorze

Mat. Redakcyjne

Magazyn Together - Rodzinna strona Trójmiasta

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany