Nie ulega wątpliwości, że sklepy z artykułami dla dzieci to prawdziwe kopalnie wszystkiego, co piękne. Przyszli rodzice mogliby spędzić w nich nawet kilka dni i dalej nie obejrzeć wszystkiego – z całą pewnością znajdą dla siebie coś, co w pełni trafi w ich gusta. Należy jednak pamiętać, że o ile kolory i wzory na kocykach i bodziakach to kwestia indywidualna, bezpieczeństwo dziecka ma wartość bezwzględną. Dlatego właśnie musisz dobrze zastanowić się nad tym, który fotelik dla niemowlaka wybrać.

Fotelik dla niemowlaka – dobre dopasowanie

Kiedy chcesz kupić fotelik samochodowy 0-13 kg, zawsze jedź do sklepu samochodem, w którym najczęściej będzie przewożone twoje dziecko po narodzinach. Oczywiście, podstawą jest dopasowanie go do wagi, wzrostu oraz wieku dziecka. Nie ulega jednak wątpliwości (a wiele osób o tym zapomina), że bezpieczne foteliki dla niemowląt muszą pasować również do auta. Nie musisz się martwić, bowiem do każdego modelu obecnie dostępnego na rynku da się coś dobrać.

Istotną kwestią jest także właściwe dobranie sklepu. Jest ich dzisiaj na rynku bardzo dużo, dlatego musisz mieć pewność, że pracują w nim specjaliści. Musi bowiem cechować ich wiedza branżowa oraz duża cierpliwość, by naprawdę rzetelnie sprawdzić, który fotelik samochodowy 0-13 kg będzie najlepszy dla ciebie. Nie bój się rezygnować z usług sprzedawców, którzy odmawiają współpracy – twoim nadrzędnym celem jest bowiem zapewnienie bezpieczeństwa twojemu dziecku.

fotelik dla niemowlaka

Foteliki samochodowe dla dzieci 0-13 kg – bezpieczeństwo i wygoda

Gdy wybierasz fotelik dla niemowlaka, pamiętaj, że najważniejsze jest bezpieczeństwo. W czasie zakupów nigdy nie myśl o tym, ile kilometrów będzie pokonywać, podróżując razem z dzieckiem. Musisz mieć świadomość, że do kolizji drogowej może dojść zarówno podczas zagranicznej podróży, jak i w czasie szybkiego wypadu do babci mieszkającej dwie ulice od was. Musisz być gotowy na taką ewentualność, dlatego ogromne znaczenie ma to, jaki fotelik 0-13 kg wybierzesz.

Najlepiej jest wybierać sprawdzone rozwiązania. Weź pod uwagę fotelik BeSafe iZi Go Modular i-Size. W szczególny sposób chroni najwrażliwsze partie ciała dziecka dzięki wbudowanemu pochłaniaczowi energii Dynamin Force Absorber™. Wyróżnia się również obecnością różnych stref elastyczności, które osiągnięto dzięki wykorzystaniu specjalnych materiałów i innowacyjnej konstrukcji. Zaprojektowano go tak, by odpowiednio absorbował siły w momencie najgroźniejszego zderzenia bocznego. Tego rodzaju fotelik samochodowy 0-13 kg będzie solidnym zabezpieczeniem dla twojego dziecka niezależnie od tego, co wydarzy się na drodze.

Pierwszy fotelik samochodowy dla dziecka musi również zapewniać maleństwu właściwą pozycję. Niemowlak powinien leżeć płasko, a jego główka nie może bezwiednie opadać. Koniecznie upewnij się, czy wybrany przez ciebie model jest wykonany z dobrej jakości materiałów oraz czy został wyposażony w specjalną wkładkę dla noworodka. To gwarancja nie tylko wygody, ale przede wszystkim bezpieczeństwa.

Zawsze zwracaj uwagę również na ochronę najdelikatniejszej części ciała dziecka – główki. Wybrany przez ciebie fotelik samochodowy 0-13 kg powinien chronić ją w sposób szczególny. Konieczne jest również sprawdzenie, czy wkładka nie uciska główki zbyt mocno.

Liczy się funkcjonalność

Jeśli prawidłowo wybierzesz i w odpowiedni sposób zamontujesz fotelik samochodowy 0-13 kg, twoje dziecko będzie naprawdę bezpieczne. Mimo to pamiętaj, by w czasie dłuższej podróży zatrzymywać się co ok. 1,5-2 godziny i wyjąć z niego maleństwo. Przez chwilę powinno bowiem poleżeć na czymś zupełnie płaskim, najlepiej w pozycji na brzuszku.

Jednocześnie jednak zwracamy uwagę, byś nie rezygnował z wyboru fotelika, który można zamontować na stelażu od wózka. W ten sposób zyskasz większą swobodę, która przyda się podczas robienia zakupów z dzieckiem bez konieczności rozbudzania niemowlaka. Kiedy więc kupujesz fotelik dla noworodka, staraj się równocześnie wybiera

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany