Karmienie maluszka jest jedną z tych czynności, z którą każda młoda mama musi się zmierzyć. Jednym przychodzi to z łatwością, innym nieco trudniej. Z pewnością jednak podstawowym meblem w pokoju każdego malucha jest wygodny i ergonomiczny fotel do karmienia. Dlaczego jest taki ważny i jaki wybrać, by sprawdził się najlepiej?

Fotel do karmienia, czyli  okazja do bliskości

Karmienie maluszka ma nie tylko czysto funkcjonalne zadanie dostarczenia mu potrzebnych składników odżywczych. Sam fakt bliskości dziecka z matką, jej ciałem i intymność tych chwil jest absolutnie niepowtarzalna. Wiele kobiet obawia się tej bliskości nie dlatego, że jej nie pragnie, ale dlatego, że tak ogromna odpowiedzialność łączy się z naturalnym stresem. Dotyczy to w szczególności kobiet, które przywitały na świecie swoje pierwsze maleństwa. Aby ułatwić sobie te chwile i uczynić je jeszcze bardziej wyjątkowymi, warto wybrać wygodny fotel do karmienia piersią.

Fotel do karmienia piersią- czy jest niezbędny?

Oczywiście, że można obejść się bez specjalnego fotela. Dziecko można przecież nakarmić wszędzie. Nie ulega jednak wątpliwości, że bez wygodnego fotela te wyjątkowe chwile nie będą tak wielką przyjemnością. Przy karmieniu piersią liczy się komfort maluszka, ale także wygoda mamy. Pokój dziecięcy jest odpowiednim miejscem do karmienia niemowlęcia w spokojnej i intymnej atmosferze. W pokoju niemowlaka warto więc wygospodarować miejsce, w którym stanie np. wygodny fotel uszak. Fotele tego rodzaju zwykle są obite miękkim materiałem, który rewelacyjnie otula skórę, sprawiając, że robi się jeszcze przytulniej. Idealny fotel posiada także podnóżek, który zagwarantuje pełen komfort.

Wygodny fotel- o czym pamiętać?

Wybierając fotel do karmienia, warto pamiętać o tym, by był on wygodny i komfortowy, by miał szerokość idealną do wygodnego karmienia maluszka. Warto wziąć pod uwagę ewentualne stosowanie poduszek do karmienia- jeśli masz zamiar ją stosować, potrzebujesz szerokiego fotela, który nie będzie krępował Twoich ruchów. Fotel uszak sprawdzi się w tym zadaniu wprost rewelacyjnie. Pamiętaj, by fotel dopasować stylistycznie do reszty aranżacji, nie zapominając o tym, że będzie on stanowił mocny element wystroju, rzucający się w oczy.

Czy bujany fotel sprawdzi się do karmienia dziecka?

Jak najbardziej! Fotele z funkcją bujania to mebel, który znajdzie swoje zastosowanie w każdym pokoju dziecięcym. Idealnie sprawdzi się do usypiania dziecka, uspokajania go, czy po prostu do spędzania razem przyjemnych, błogich chwil.

undefined