Aby odświeżyć i nadać nowy wygląd pomieszczeniom w naszym domu, najprościej jest skorzystać z opcji malowania ścian i sufitu. W zależności od oczekiwań, można w tym celu wykorzystać popularne farby akrylowe, jak również zainwestować w bardzo atrakcyjne farby lateksowe. Na rynku dostępnych jest mnóstwo kolorów i ich odcieni, a jeśli nie znajdziemy satysfakcjonującej nas barwy, można skorzystać z opcji mieszania produktów. Jakie farby warszawa cieszą się największą popularnością i jak zastosować je do malowania pokoju?

  1. Farby – gdzie kupić?
  2. Farby akrylowe
  3. Farby emulsyjne
  4. Farby lateksowe

Farby – gdzie kupić?

Najlepsze farby Warszawa powinniśmy kupować w centrach budowlanych lub w sklepach, w których istnieje możliwość zarówno wyboru z tysięcy opcji kolorystycznych jak i zmieszania na miejscu kilku odcieni, by osiągnąć niepowtarzalny efekt. Będąc w sklepie należy również zwrócić uwagę na rodzaj oraz skład chemiczny. Farba dobrej klasy posłuży na znacznie dłużej, zachowując swe właściwości, niż tańsze gatunki. Najczęściej stosowane są farby wodorozcieńczalne, ze względu na prostotę ich użytkowania i dużą liczbę dostępnych rodzajów.

Farby akrylowe

Farby akrylowe są bardzo chętnie wykorzystywane do odnowienia pomieszczeń domowych. Spoiwem w nich jest żywica akrylowa, często występująca w połączeniu z silikonem. Jakość tej farby określona jest przez zawartość spoiwa – im jest go więcej, tym produkt jest lepszy i solidniej kryje powierzchnię ściany, a w trakcie użytkowania jest bardzo łatwy do szorowania. Farby akrylowe przepuszczają również cząstki pary, w zależności od gatunku mogą być także odporne na ścieranie.

Farby emulsyjne

Farby emulsyjne zaliczają się do produktów szybkoschnących. Duży wpływ na to ma fakt, iż rozpuszczalnikiem w nich jest woda. Farby te świetnie rozprowadzają się po malowanej powierzchni, kryjąc ją jednostajną warstwą. Dzieje się tak dzięki zastosowanym wypełniaczom, które zagęszczają farbę po rozcieńczeniu wodą. Poprzez zastosowanie dodatków uszlachetniających można polepszyć utrwalenie koloru i intensywność barwy, a także poprawić jej odporność na ścieranie i zabrudzenia.

Farby lateksowe

Farby lateksowe są odmianą farb akrylowych, zawierających większą ilość żywicy. Dzięki temu są one znacznie bardziej elastyczne i znacznie lepiej kryją powierzchnię ścian, jednak ze względu na dużą gęstość znacznie gorzej oddychają, niż farby akrylowe. Dzięki takim właściwościom powinno się je stosować w intensywnie użytkowanych pomieszczeniach, jak również tych, które narażone są na częste zabrudzenie. Często wykorzystywane są na przykład w pokojach dziecięcych.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany