Skóra noworodków i niemowląt jest dużo cieńsza, niż skóra osób dorosłych. Dzieci są zdecydowanie bardziej narażone na przegrzanie i powstanie odparzeń, czyli zmian skórnych charakteryzujących się rozwojem miejscowego stanu zapalnego. Nieodpowiednia higiena skóry bobasa, lub zaniedbanie pierwszych symptomów odparzeń skórnych, może prowadzić do poważnych i długoterminowych konsekwencji.

Odparzenia u niemowląt to problem, z którym zmaga się zdecydowana część rodziców, szczególnie tych, którzy mają pod opieką swoje pierwsze dziecko. Jedną z najczęstszych przypadłości jest pieluszkowe zapalenie skóry. Jest to podrażnienie skóry w okolicy przylegania pieluszki. Kiedy między fałdami skóry powstaje zbyt dużo wilgoci i skóra zaczyna się o siebie ocierać, może dojść do naruszenia struktury naskórka. Odparzenia mogą się rownież pojawić, kiedy przegrzana skóra zaczyna być ocierana. Na ryzyko uszkodzenia narażona jest wówczas jej wierzchnia warstwa. Skóra dziecka, która jest wrażliwa może stać się obolała, obrzęknięta i zaczerwieniona. Stan pieluszkowego zapalenia skóry to w tym okresie życia bardzo często występujący problem i jeśli opiekun odpowiednio zadziała, nie będzie raczej powodem do dalszego niepokoju.

Jeśli oprócz odparzeń pojawia się również stan zapalny, może być konieczne wdrożenie leków przeciwzapalnych, sterydów, a nawet antybiotyku. Działaniem wspomagającym leczenie farmakologiczne, jest stosowanie miejscowo kremu z tlenkiem cynku. To również dobry sposób na profilaktykę przed odparzeniami. Właściwe pielęgnowanie skóry maluszka pozwoli uniknąć nieprzyjemnych konsekwencji. Sudocrem to maść na odparzenia, która zawiera odpowiednie składniki i jest bezpieczna dla skóry niemowlęcia. Dzięki zawartości tlenku cynku działa przeciwbakteryjnie, przeciwzapalnie i łągodząco na skórę niemowlęcia. Wystarczy cienka warstwa kremu na odparzenie, a potem wmasowanie kremu małymi ruchami kolistymi do czasu, gdy na skórze pozostanie przezroczysta warstwa. Takie działanie łagodzi podrażnienia już po pierwszym dniu stosowania – więcej informacji znajdziecie na: http://sudocrempolska.pl/.

By zapobiegać podrażnieniom i chronić delikatną skórę maluszka, można stosować Sudocrem na co dzień. Zabezpiecza on przed zakażeniem, a także odżywia skórę noworodka. Stosowanie kremu każdego dnia pozwoli w odpowiedni sposób zadbać o skórę bobasa i zminimalizować ryzyko powstania kolejnych odparzeń.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany