Koty – kocha je niemal każdy, uwielbiają je nawet…psiarze! Bo kot jest trochę niesamowity i trochę milusi, raz wydaje się, że nie bardzo może bez nas żyć, a innym razem nas olewa totalnie. Nie bardzo wiadomo, co właściwie te stworzonka o nas myślą – są niezależne i dumne – podobnie jak współczesne kobiety. Może właśnie za to tak je cenimy? Zobacz, do czego te najbardziej sprytne koty są jeszcze zdolne! Poniższe filmy i zdjęcia naprawdę potrafią zaskoczyć. A ty – czego jeszcze nie wiesz o swoim kocie?

1.Wiedzieliście na przykład, że koty panicznie obawiają się ogórków? Nie wiadomo czemu, ale widać jest w nich (ogórkach) coś niepokojącego. Ale ten film pokazuje coś jeszcze ciekawszego – na co dzień powolne i leniwe, sprytne koty w sytuacji zagrożenia potrafią poruszać się wyjątkowo szybko. Cóż to za skoki!


2. Czego kot nie zrobi, by uniknąć kąpieli? To dla nich najwyraźniej sprawa honoru.

3. Jak spłaszczyć się i pokazać swój „przekrój”? Dla nas to raczej niemożliwe bez użycia skalpela, ale ten niesamowity, puchaty kot to „prawie” potrafi. Być może wszystkie koty tak umieją – czas więc się rozejrzeć za szklanym stolikiem!

bg_xz23ccaa-dk1

4. A to dopiero! Kot i szczur jedzące z jednej miski, i to w dodatku mleko? Musimy przyznać, że sami nie za bardzo wiemy, co mamy myśleć o tym filmie. Jest on autentyczny, może więc to dowód na istnienie kocio – szczurzej przyjaźni? A może po prostu sprytne koty dobrze wiedzą, co robią – specjalnie „zaprzyjaźniają się” z nowym domownikiem, by przypodobać się człowiekowi – i dostawać jeszcze więcej smakołyków i pieszczot?

5. Skoro już mowa o asymilacji z innymi gatunkami i przypodobaniu się człowiekowi – mało kto wie, że większość dobrze wychowanych, zdrowych psychicznie kotków kocha małe dzieci. Nie jest więc prawdą, że kot zastępuje kobiecie dziecko – kot może po prostu stać się naszym drugim lub kolejnym dzieckiem!

6. A co sprytne koty zrobią, by zasłużyć sobie na opiekę, troskę i współczucie? Jak to jest, że właśnie kot ze wszystkich zwierząt domowych jest najczęściej rozpieszczany i wzbudza najwięcej emocji? To dopiero ciekawe – ten spryciarz nauczył się płakać jak ludzkie niemowlę. One celowo naśladują dzieci, przez co mogą liczyć nie tylko na miseczkę mleka, ale i szybki ratunek w sytuacji zagrożenia…

7. Być może słyszeliście już o tym, że koty przyjmują kształt naczynia, w którym się znajdą. To fakt – zachowują się pod wieloma względami niczym ciecz. Ale koty są również mistrzami w dopasowywaniu się do innych małych przedmiotów i pomieszczeń… Są też wyjątkowo ciekawskie.

8. Koty potrafią korzystać z toalety – jako jedyne zwierzęta oprócz małp człekokształtnych. Ale żeby używały również papieru toaletowego?

toilet-paper-cat

toiletpaper2

9. No dobrze, mamy już zapewnione jedzonko, dach nad głową, należytą porcję głaskań i pieszczot, miejsce do codziennej toalety, i trochę papieru do zabawy. Ale sprytne koty potrafią też znaleźć w Twoim domu dodatkowe źródło ciepła! Bo kto by spał w jakimś tam legowisku, skoro na stole leży cieplutki laptop?

SONY DSC

SONY DSC

10. A teraz na poważnie – dotychczas dowodziliśmy tu jedynie, że kot doskonale zna nasze, ludzkie słabości i umie je wykorzystać do własnych celów. Co jednak my z tego mamy? Bardzo wiele. Nasza symbioza z kotem to nie tylko mile mruczenie, ciepłe futerko, i dyskretna obecność kogoś bardzo mądrego w domu. To też pomoc na co dzień. Na przykład w polowaniu na gryzonie. No bo któż inny zdobyłby się na aż takie poświęcenie?

Nie ma zatem wątpliwości, że kot to najlepszy towarzysz dla osób znających swoją wartość, samodzielnych, inteligentnych… i z choć minimalnym poczuciem humoru. Z tymi z pozoru niewinnymi gagatkami nie sposób się nudzić!

Artykuł o sprytnych kotach powstał we współpracy z Purina Felix.

Polecane

O Autorze

Mat. Redakcyjne

Magazyn Together - Rodzinna strona Trójmiasta

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany