Strona główna » Art. zewnętrzny » Co warto wiedzieć o powiększaniu piersi?
jon-ly-VDdWUSSPPeg-unsplash

Co warto wiedzieć o powiększaniu piersi?

Powiększanie piersi to sposób na osiągnięcie wymarzonego rozmiaru i kształtu biustu. Na zabieg ten decyduje się coraz więcej kobiet i nie stanowi on już kontrowersji, zwłaszcza że dzięki nowoczesnym metodom można osiągnąć naprawdę naturalne efekty. Przedstawiamy najważniejsze informacje na temat powiększania piersi implantami oraz podpowiadamy, jakie są zabiegi alternatywne.

Powiększanie piersi implantami

Powiększanie piersi to zabieg chirurgiczny, który polega na umieszczeniu implantów w przestrzeni pod lub nad mięśniem piersiowym. Istnieją dwa podstawowe rodzaje implantów piersiowych: wypełnione solą fizjologiczną lub żelem silikonowym. Implanty wypełnione solą fizjologiczną to silikonowe „baloniki” wypełnione sterylnym roztworem chlorku sodu. Implanty silikonowe wypełnione są syntetycznym żelem silikonowym. Oba rodzaje implantów przypominają swoją teksturą prawdziwe piersi. Zarówno sól fizjologiczna, jak i silikon są neutralne i bezpieczne dla ludzkiego organizmu.

Jak przebiega operacja piersi?

Powiększanie piersi, jak podkreślają specjaliści z Kliniki Miracki w Warszawie, to poważna i skomplikowana procedura, dlatego ważne jest, żeby na zabieg wybrać się do odpowiednio wyszkolonego i doświadczonego chirurga plastycznego. Operacja piersi poprzedzona zostaje konsultacją, która stanowi bardzo ważny element całej procedury. Podczas konsultacji chirurg poznaje oczekiwania pacjentki i może przedstawić jej swoją wizję zabiegu. Nie zawsze oczekiwania co do wielkości i kształtu piersi pokrywają się z tym, co może wykonać lekarz. Wybór implantów piersiowych zależy m.in. od anatomii pacjentki. Lekarz poszukuje rozwiązania, które jednocześnie będzie zgodne z wolą pacjentki i będzie dawało naturalne efekty.

Powiększanie piersi implantami odbywa się w znieczuleniu ogólnym. Chirurg wykonuje cięcia pod piersiami, pachami lub wokół sutków, w zależności od budowy ciała, rodzaju implantów i stopnia powiększenia biustu. Następnie lekarz umieszcza implant piersiowy w przestrzeni powyżej lub poniżej mięśnia klatki piersiowej. Po umieszczeniu obu wkładek zamyka nacięcia szwami i zabezpiecza opatrunkiem. Przez około miesiąc po zabiegu konieczne jest noszenie specjalnego biustonosza uciskowego 24 godziny na dobę.

Rekonwalescencja po powiększaniu piersi trwa mniej więcej 14 dni. W tym czasie należy dużo odpoczywać i nie wykonywać gwałtownych ruchów. Przez okres do 6 tygodni po powiększeniu piersi należy zrezygnować z intensywnej aktywności fizycznej. Dolegliwości odczuwane po operacji mogą złagodzić dostępne bez recepty leki przeciwbólowe, np. paracetamol. Twój lekarz może również przepisać Ci silniejsze leki przeciwbólowe, jeśli to będzie konieczne. W miejscu, w którym wykonano operację, pojawia się obrzęk, który z biegiem czasu maleje. Po zagojeniu się cięć, blizny stają się praktycznie niewidoczne.

Własna tkanka tłuszczowa – alternatywa dla implantów piersi?

Coraz bardziej popularną alternatywą dla powiększania piersi implantami staje się przeszczep własnej tkanki tłuszczowej. Zabieg polega na pobraniu odpowiedniej ilości tkanki tłuszczowej z obszarów ciała, gdzie występuje jej nadmiar, np. z okolic brzucha. Następnie, podczas tej samej operacji, wstrzykuje się tkankę tłuszczową w gruczoł piersiowy. Jest to metoda bardzo naturalna, pozwalająca na wyraźne ujędrnienie piersi. Biust jest naturalny w kształcie i dotyku. Prawda jest jednak taka, że efekty powiększania biustu własnym tłuszczem nie będą tak spektakularne, jak po zastosowaniu implantów. Ta metoda powiększania biustu ogranicza się do dwóch rozmiarów miseczek.

W razie innych pytań zapraszamy do kontaktu ze specjalistami z Kliniki Miracki w Warszawie: https://klinikamiracki.pl/klinika-miracki-warszawa-mokotow-aleja-wilanowska/

Zapraszamy także do naszego sklepu po kremy pozabiegowe: https://doctorlaser.pl/

Oceń