Masaż balijski pozwala usprawnić przepływ krwi w organizmie, dzięki czemu korzystające z niego osoby mogą cieszyć się stanem odprężenia. Dodatkowo w dużym stopniu poprawia sprawność ruchową, szczególnie jeżeli zostanie zastosowany u osób skarżących się na skurcze mięśni. Można więc go stosować jako uzupełnienie terapii prowadzonej w przypadku wystąpienia kontuzji lub urazów. Jeżeli więc ktoś chciałby nauczyć się czegoś, co może mu pomóc zarobić naprawdę duże pieniądze, kurs masażu balijskiego wydaje się idealnym wyborem.

  1. Na czym polega masaż balijski?
  2. Jak wykonać relaksacyjny delikatny masaż balijski?
  3. Jak przygotować się na masaż balijski?
  4. Sprawdzony kurs masażu balijskiego

Trzeba jednak pamiętać, że tylko sprawdzony kurs masażu ma sens, ponieważ pozwoli zdobyć niezbędną wiedzę i doświadczenie. Jeżeli więc zastanawiasz się nad rozpoczęciem nauki masażu, poniżej znajdziesz informacje o sprawdzonej szkole, która oferuje między innymi masaż balijski. Przy okazji poznasz sekrety tego łączącego różne techniki zabiegu i dowiesz się, z czego wynika jego stale rosnąca popularność.

Na czym polega masaż balijski?

Na początek warto zrozumieć, czym różni się masaż tajski od masażu balijskiego. Przede wszystkim klasyczny masaż tajski w celu wyeliminowania bólu oraz napięcia wykorzystuje ucisk. Jeżeli natomiast chodzi o masaż balijski, to w tym przypadku duże znaczenie ma aromaterapia. 

Masaż pozwala pobudzić krążenie krwi, więc jest to świetna opcja dla osób szukających relaksu. Jednocześnie zalicza się go do grupy tych, które mają właściwości terapeutyczne. Trudno więc znaleźć inny, równie przyjemny masaż, który z jednej strony pozwala wyeliminować bóle mięśni, a z drugiej po prostu spędzić miło czas. Wiele korzyści z takiego masażu odniosą osoby, które na co dzień wykonują prace biurowe. Dla wszystkich prowadzących siedzący tryb życia będzie to miła odskocznia.

Jak wykonać relaksacyjny delikatny masaż balijski?

Masaż balijski powstał jako połączenie technik z Chin oraz Indii, dzięki czemu pozwala zadbać o całe ciało i uzyskać dobre samopoczucie. Najczęściej wykonuje się go w taki sposób, że podczas jednego zabiegu masażysta stosuje kilka różnych technik. Z tego powodu niektórzy określają go jako holistyczny masaż balijski, szczególnie że kojarzy się z miejscem, w którym dominuje mieszanina kojących zapachach olejków eterycznych. Korzystanie z aromaterapii, strechingu, refleksologii i wielu innych technik pozwala uzyskać efekt niezbędny w przypadku osób oczekujących rozpięcia mięśni, a jednocześnie usprawnia układ odpornościowy.

Dzięki mocnym uciskom, gładzeniu, rozcieraniu i rozciąganiu prawidłowo wykonany masaż balijski rozluźnia nawet najbardziej napięte mięśnie, czemu zazwyczaj towarzyszy uspokojenie całego umysłu. Klienci salonów masażu wychodzą dzięki temu odprężeni i zrelaksowani. Zabieg wykonywany w blasku świec, dzięki któremu można się pozbyć napięcia mięśni, cieszy się stale rosnącym zainteresowaniem. Dyplomowane masażystki, które ukończyły masaż balijski Warszawa, mogą liczyć na dobrze płatną pracę.

Jak przygotować się na masaż balijski?

Samo przygotowanie się do masażu nie wymaga podejmowania żadnych specjalnych działań. Wystarczy po prostu ograniczyć jedzenie na około 1,5 godziny przed masażem i pamiętać o wzięciu gorącego prysznica. Oczywiście w zależności od tego, jaki rodzaj masażu będzie przeprowadzany, niezbędne mogą się okazać nieco inne przygotowania. 

Sprawdzony kurs masażu balijskiego

Niezależnie jednak od tego, czy chcesz opanować masaż balijski, czy też interesują cię mniej lub bardziej orientalne masaże, w popularnej Akademii Masażu z pewnością nauczysz się wszystkich potrzebnych technik.