Together Magazyn » Więcej » Moda i Uroda » Buty męskie w stylu smart casual – Najlepsze modele
męskie buty - poznaj nowe trendy

Buty męskie w stylu smart casual – Najlepsze modele

Mężczyźni zaczynają przyglądać się obecnie panującym trendom niemal równie często, co kobiety. To nie tylko chęć wyrażenia swojego stylu i podkreślenia indywidualnego charakteru, ale także dążenie do wygody i komfortu. Buty męskie w stylu smart casual łączą w sobie zarówno swobodę i komfort, jak i subtelną elegancję – idealną do pracy, ale także na spotkania i inne ważne okoliczności. Kiedy możesz założyć buty w tym stylu? W jakim tonie wyrazić swoją stylizację zakładając buty smart casual?

Buty smart casual – swoboda, lekkość i elegancja wyrażona nowoczesnym stylem 

Jako buty męskie w stylu smart casual rozumieć można przede wszystkim dwa, modne ostatnio rodzaje obuwia: brogsy oraz monki. Czym się charakteryzują? Poza tym, że wpisują się bardzo mocno w panujące trendy, są przede wszystkim niezwykle uniwersalne: pasują zarówno do stylizacji bardziej formalnych, jak i typowo wakacyjnych. Sprawdzą się na spotkaniu biznesowym, ale też podczas wyjścia ze znajomymi do modnego drink baru czy restauracji. Będą genialnie prezentować się na wakacyjnych zdjęciach, zwłaszcza w zestawieniu z materiałami takimi jak len czy bawełna – lekkimi, przewiewnymi i naturalnymi. Buty męskie znajdziesz w sklepie CCC. Co najważniejsze, zakupy możesz zrealizować bez wychodzenia z domu – wystarczy dokładnie zmierzyć długość stopy i dopasować odpowiedni rozmiar obuwia. Jest to bardzo wygodna opcja, umożliwiająca swobodne przeglądanie ofert i zastanowienie się nad wyborem najlepszego dla siebie produktu. 

Brogsy, monki – czym charakteryzują się buty męskie w stylu smart casual?

Brogsy są obuwiem niezwykle podobnym do klasycznych butów zakładanych do garniturów i marynarek. Posiadają jednak charakterystyczne zdobienia, które stanowią idealne przełamanie bardzo formalnego stylu. W ten sposób łączą w sobie zarówno elegancję, jak i swobodę – narzucają nieco luźniejsze podejście do tematu ubioru. Dzięki temu stwarzają możliwość założenia ich do wielu różnych kreacji. Często występują w stonowanych kolorach, ale również w kolorze takim jak camel, koniak, brąz – naprawdę zjawiskowo parując się z paskiem do spodni w tym samym kolorze. 

Monki to buty, które będą przyciągać wzrok. Wyglądają trochę nietypowo: na pewno nie spotkasz ich na ulicy tak często, jak brogsów czy klasycznych butów garniturowych. Właśnie to czyni je oryginalnymi. Dwie klamry stanowią niebanalną ozdobę obuwia. Czynią stylizację bardziej elegancką, z charakterem. Brązowe, czarne – w zależności od Twoich indywidualnych upodobań, będą fantastycznym dopełnieniem Twojego stroju. Męski styl smart casual to coś, co doda Twojej garderobie świeżości, a Tobie – nowego spojrzenia na swoje stylizacje. 

Do czego założyć buty męskie w stylu smart casual? 

Eksperymentuj – sam sprawdź, z czym najlepiej wygląda ten rodzaj butów. Możesz jednak nieco się zainspirować: marynarka, koszula – to dwa elementy garderoby, które zawsze będą dobrze prezentować się z butami w tym stylu. Lniane spodnie czy koszula? Idealny wybór na wakacje, zwłaszcza tam, gdzie jest ciepło – naturalne materiały zapewnią dobrą termoregulację, a do tego wyglądają bardzo modnie. Piękno tkwi w prostocie: obuwie w stylu smart casual będzie naprawdę świetnie prezentować się w każdej minimalistycznej kreacji. Nawet gładka, biała koszula i spodnie w stonowanym kolorze w połączeniu z brogsami będą wyglądać jak bardzo skrupulatnie zaplanowane zestawienie. 

Oceń