Strona główna » Art. zewnętrzny » Boisz się wysłać dziecko na lekcje angielskiego z powodu COVID‑19? Angielski online to dobre wyjście z sytuacji
abafdadfeacac

Boisz się wysłać dziecko na lekcje angielskiego z powodu COVID‑19? Angielski online to dobre wyjście z sytuacji

Przez zawieszenie zajęć w szkołach nasze pociechy zmuszone zostały do nauki online. Niestety lekcje szkolne rzadko spełniają nasze oczekiwania, a nauka niektórych przedmiotów, zwłaszcza tych wymagających prac manualnych i odbywających się w grupach, została ograniczona do minimum. Warto w tym czasie zastanowić się więc nad skorzystaniem z dodatkowych kursów online dla naszych dzieci. Szczególnie mowa tu o zajęciach językowych. Opuszczanie takich lekcji może przynosić ogromne straty. Język należy szlifować cały czas, a zaniedbanie ćwiczeń może spowodować, że zaczniemy napotykać problemy w komunikacji. Nie jest tak, że zapomnimy język, ale faktycznie trudniej może się nam rozmawiać z innymi osobami.

Kurs języka angielskiego online – jaka szkoła?

Wielu rodziców będzie zastanawiać się, jaką szkołę językową wybrać, aby ta spełniała wszystkie pokładane w niej nadzieje i oczekiwania. Na rynku znajdziemy wiele kursów angielskiego przez internet, jednak nie wszystkie są sobie równe. Dlatego też warto przed podjęciem ostatecznej decyzji sprawdzić, co oferuje nam nauka angielskiego w internecie. Przyjrzyjmy się szkołom językowym na przykładzie jednej z nich – Tutlo: https://pl.tutlo.com/.

Lekcje języka angielskiego online znacznie różnią się od tych, które znamy z czasów szkolnych. W przypadku kursów internetowych rodzice mogą w łatwy sposób kontrolować postępy i plan nauczania swoich pociech. W ten sposób faktycznie można kierować ścieżką rozwoju dziecka i umożliwić mu naukę materiału sprawiającego największe trudności. Kolejna sprawa to dopasowanie materiału do poziomu zaawansowania naszego młodego ucznia. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że zajęcia dla maluchów prowadzone są inaczej niż dla dzieci starszych. Musimy bowiem wiedzieć, że wszystkie lekcje odbywają się metodą jeden na jednego, co pozwala naszym pociechom na szybsze przyswojenie materiału, lepsze skupienie się i co najważniejsze przełamanie wstydu przed mówieniem w języku angielskim. 

Język angielski kurs internetowy dla dzieci – jak zacząć?

Pierwszy krok to zapisanie dziecka na zajęcia i zaplanowanie jego nauki. Oczywiście należy dopasować kursy do lekcji szkolnych, które także odbywają się przez internet. Pamiętajmy, by jedne zajęcia od drugich dzieliła odpowiednio długa przerwa, aby dać dziecku na odpoczynek i przygotowanie się do zajęć językowych. Nauka angielskiego w internecie odbywa się od poniedziałku do piątku, a także w soboty. Godziny spotkań są elastycznie i możemy ustalić je na przykład tak, by dziecko uczyło się ulubionym lektorem. Dodatkowo możemy pokusić się o wyznaczenie raz na jakiś czas lekcji z native speakerem, co pozwoli uczniowi zapoznać się z akcentami, nietypowo brzmiącymi słowami czy też mową potoczną. 

Nie musimy obawiać się o materiały oraz sposób prowadzenia lekcji. Lektorzy uczący dzieciaki mają doświadczenie i wiedzą, w jaki sposób podejść do najmłodszych. Bez problemu dopasują oni treści i sposób nauczania do młodszych i starszych odbiorców. Nie ma tutaj mowy o jednym sztywnym szablonie nauczania. Małe dzieci będą korzystały z pomocy naukowych, oglądały animacje, słuchały piosenek, brały udział w interaktywnych grach. Starsze mogą samodzielnie budować zdania, prowadzić rozmowy na tematy, które je interesują i poznawać słownictwo, które przyda im się w szkole oraz życiu codziennym.

Oceń