Strona główna » Art. zewnętrzny » Biurko gamingowe dla dziecka. Czy jest bezpieczne dla zdrowia?
ebcdbdefcfdfe

Biurko gamingowe dla dziecka. Czy jest bezpieczne dla zdrowia?

Masz w domu gracza? A może Ty nim jesteś? W takim razie prędzej czy później zaczną Cię atakować reklamy foteli i biurek gamingowych. Niektóre z tych mebli będą wyglądać całkiem zwyczajnie. Inne przywołają w Twojej głowie skojarzenia z filmami science fiction. Koszt? Też możesz trafić różnie. Znajdziesz modele podejrzanie tanie i takie, których cena zwali Cię z nóg.

Sednem tego wszystkiego jest to, że totalnie nie wiesz, czy warto w to inwestować. Jeśli cała różnica ma polegać na podświetleniu LED, zdecydowanie odpuścisz całe przedsięwzięcie. I słusznie. Zobacz, o co realnie chodzi w tym fenomenie. Przekonaj się przy tym, jakie długofalowe konsekwencje wywierają meble gamingowe na zdrowie.

Czym różni się biurko gamingowe od komputerowego?

Różnica jest tak naprawdę zwyczajowa. Z czego korzysta gracz? Z komputera. Teoretycznie więc nazwy te powinny być stosowane zamiennie. W rzeczywistości jest nieco inaczej.

Mianem biurek komputerowych określa się proste modele kupowane w marketach. Na co zwraca się uwagę przy ich projektowaniu? Na tak zwany design. I na koszty. Całe podejście projektantów opiera się na tym, by dany model można było wytworzyć jak najtaniej. A jednocześnie starają się, by wyglądał jak najlepiej. Po co? By skusił Cię w sklepie niską ceną i tym, że pasuje do pokoju. To tyle.

Fotele i biurka gamingowe dla dzieci są tworzone z zupełnie innym nastawieniem. Stylistyka jest tu sprawą drugorzędną, choć i w tym świecie przyjęto pewne kanony piękna. Projekt opiera się na badaniu realnych potrzeb przyszłych użytkowników. Jakie są to potrzeby? Wygoda, wytrzymałość… i zdrowie. Gracze spędzają bowiem przy biurku naprawdę sporo godzin dziennie.

Jaka jest prawidłowa postawa przy biurku dla gracza?

Gdy siedzisz przy biurku czy stole, Twoje ciało wcale nie wypoczywa. Organy wewnętrzne nadal pracują pełną parą i trzeba im zapewnić pewną swobodę w tym zakresie. Kręgosłup podtrzymuje całą konstrukcję. Może być mniej obciążony, jeżeli usiądziesz tak, jak trzeba.

W tym miejscu trzeba wspomnieć o zasadzie trzech kątów prostych. Powinny one być zachowane między stopami i dolną częścią nóg, pod kolanami oraz po wewnętrznej stronie łokcia. Wydaje się proste. Spróbuj teraz usiąść tak przy obecnych meblach. A teraz spójrz na swoje dziecko przy biurku i zastanów się, z czego wynika pozycja, jaką przyjmuje.

Chcesz kupić biurko gamingowe dla dziecka? Najpierw zainwestuj w fotel.

Jak wypracować dobrą postawę? Jeśli rzeczywiście udało Ci się wykonać wspomniane wcześniej ćwiczenie, wiesz już dobrze, że wszystko zależy od mebli. Aby nogi mogły się znaleźć w odpowiedniej pozycji, siedzenie krzesła musi być na odpowiednim poziomie. Dlatego gdy kupujesz fotel dla dziecka, koniecznie wybierz model z regulacją wysokości

W fotelach gamingowych nie jest to wyłącznie bajer, z którego można radośnie korzystać. Mechanizm jest tu stabilny i po ustawieniu zmieni swoją pozycję dopiero wtedy, gdy ją przestawisz. Dla pełni komfortu upewnij się, że fotel ma ergonomiczny kształt. Co to oznacza? Musi zapewniać dobre podparcie w odcinku lędźwiowym kręgosłupa. Dobrze, jeśli do tego posiada zagłówek, na którym można wygodnie oprzeć głowę w chwilach relaksu.

Na jakiej wysokości powinien się znaleźć blat biurka?

Fotel ustawiony? Czas na biurko gamingowe. Dlaczego właśnie takie? Ponieważ tutaj również możesz wybrać model o regulowanej wysokości. Jest to ważne z tego względu, że wysokość blatu biurka trzeba dobrać do pozycji siedziska krzesła. W innym przypadku zachowanie kąta prostego w łokciach będzie utrudnione lub wręcz niemożliwe. 

Prócz tego biurka tego typu są wykonane z solidnych materiałów i przetrwają lata. A do tego można je wyposażyć w sporo udogodnień. Prosty hub USB ograniczy ilość kabli na blacie. Porządek pomogą też utrzymać dodatkowe gniazdka i maskownica do kabli. 

Panel LED, który zwracał pewnie dotąd Twoją największą uwagę? To opcja. Możesz z niej skorzystać, by sprawić radość swojemu dziecku. Lecz nie on decyduje o tym, czy biurko jest zdrowe czy nie.

Czy profesjonalne meble do grania mają dobry wpływ na zdrowie?

Zgodnie ze wskazówkami fizjoterapeutów, dzieciaki powinny zachować podczas rozgrywki prawidłową postawę. Tylko to pozwoli im uniknąć późniejszych problemów z nadgarstkami i kręgosłupem. Przyzwyczajone do zdrowych nawyków, będą też prostować się, chodząc. A fotele i biurka gamingowe dla dzieci, które odpowiednio ustawisz, tylko to ułatwiają.

Jak widzisz, nie zawsze to, co się świeci, jest tylko zbędnym bajerem. Chcesz sprawdzić to w praktyce? Chodź do nas GGdesk.pl i zobacz, co dla Ciebie mamy.

Oceń