Together Magazyn » Aktualności » Wybieramy suszarkę do włosów

Wybieramy suszarkę do włosów

Zadaniem suszarki do włosów jest… suszenie mokrych włosów, oczywiście! Ale czy tylko? Nowoczesny sprzęt może posiadać wiele dodatkowych funkcji umożliwiających nie tylko suszenie włosów, ale również ich pielęgnowanie, modelowanie i stylizowanie. Na co zatem zwrócić uwagę szukając idealnej suszarki?

Dobrze dobrane parametry

Suszarki różnią się między sobą mocą, siłą nawiewu, regulacją temperatury, budową oraz dodatkowym wyposażeniem i funkcjami. Zanim więc ruszymy do sklepu – warto zdefiniować, czego oczekujemy od urządzenia do suszenia włosów i jakie parametry są dla nas najważniejsze. Od mocy suszarki zależy szybkość suszenia – zależność jest wprost proporcjonalna: im większa moc, tym szybciej wysuszymy włosy. Na rynku dostępne są urządzenia o mocy od 1000 do 2300 W – decydując się na suszarkę o konkretnej mocy weźmy pod uwagę: długość i gęstość fryzury, a także fakt, że im krócej będziemy suszyć, tym lepiej dla naszych włosów (gorące powietrze może przesuszać włosy, co skutkuje ich zmatowieniem i łamliwością). Każda suszarka do włosów wyposażona jest w regulator siły nawiewu – w zależności od modelu mamy do wyboru od 2 do 4 prędkości. Regulator temperatur wydmuchiwanego powietrza nie jest z kolei standardowym wyposażeniem i znajdziemy go tylko w wybranych modelach suszarek dobrych marek – regulator zakresów temperatur (od ciepłych po zimne) oferuje zazwyczaj od 2 do 4 stopni. Marka Rowenta [http://www.rowenta.pl/Pages/catalog/Hair-Care/Classical-hair-dryers/Respectissim-Silence-CV7671.aspx] ma w swojej ofercie suszarkę, która oprócz ręcznych regulatorów prędkości i temperatury – posiada również funkcję Respect zapewniającą optymalną dla naszych włosów kombinację temperatury i prędkości suszenia. Coraz popularniejszą opcją, dostępną w coraz większej liczbie urządzeń jest nawiew zimnego powietrza – strumień chłodnego powietrza jest niezastąpiony w utrwalaniu pożądanego kształtu fryzury. Budowa suszarki również ma znaczenie – zarówno materiał, z którego została wykonana, jak i ergonomiczny kształt i wygodny uchwyt. Wybierając suszarkę zwróćmy również uwagę na inne, ważne dla nas detale, m.in.: długość kabla, zdejmowany i łatwy do czyszczenia filtr, koncentrator nadmuchu (ułatwijący modelowanie), dyfuzor (masujący skórę głowy i zwiększający objętość fryzury przez odbicie włosów u ich nasady), uchwyt do zawieszenia urządzenia oraz głośność pracy.

Cicha suszarka

Czy mocny, szybko i precyzyjnie suszący włosy sprzęt może pracować cicho? Może! Ciche suszarki to urządzenia wyposażone w profesjonalny silnik AC, który dzięki swej zaawansowanej technologii cechuje się długą żywotnością i wysoką sprawnością, eliminując jednocześnie hałas podczas pracy. Cicha suszarka do włosów działa do pięciu razy ciszej niż inne tego typu urządzenie, ale nie wyposażone w program Silence AC.

Wysuszone włosy? Piękne włosy!

Nowoczesne suszarki nie tylko suszą – wspierają nas również w walce o pięknie wyglądające i zdrowe włosy. Funkcja jonizacji dostępna w zaawansowanych modelach suszarek została stworzona po to, by zapobiegać elektryzowaniu się włosów i ułatwiać ich rozczesywanie – łuski włosów zamykają się podczas suszenia dzięki specjalnemu generatorowi wytwarzającemu ujemne jony. Ceramiczna powłoka grzałek umożliwia równomierne rozkładanie się temperatury, co optymalizuje proces suszenia bez narażania na przesuszenie przypadkowych partii włosów. Nadmuch zimnego powietrza pozwala zminimalizować ilość kosmetyków używanych do stylizacji fryzury – modelowanie włosów dzięki chłodnemu strumieniowi powietrza jest zdrowsze, efektywne i efektowne zarazem. Chłodniejsze powietrze dodatkowo domyka łuski włosów i ochładza skórę głowy, zmniejszając jej potliwość, a co za tym idzie – przedłuża świeży wygląd fryzury.

Wysokiej klasy suszarki do włosów zapewniają bezpieczną pielęgnację i stylizację naszym włosom – pod warunkiem, że… właściwie ich używamy. Urządzenie powinniśmy trzymać w odpowiedniej odległości od głowy i włosów (minimum 20 cm), a strumienia powietrza nie kierować zbyt długo w jedno miejsce – najlepiej prowadzić go góry do dołu.

Oceń