Położone w malowniczej wsi Sychowo k. Wejherowa przedszkole zmienia się nie do poznania. To zasługa zwycięstwa w konkursie ColorLove Przedszkole, na które wspólnymi siłami zapracowała cała lokalna społeczność. Było warto. W nagrodę placówka przy Szkole Podstawowej zyska nowe oblicze, na które czekała od wielu lat.

toczenie ma niebanalny wpływ na rozwój dziecka, zwłaszcza w wieku przedszkolnym. To z niego maluchy czerpią wzorce, które kształtują ich osobowość. Świadoma tego faktu firma Baumit dokłada wszelkich starań, by ubarwić świat wokół nich, fundując przemalowanie elewacji zwycięzcom akcji „ColorLove Przedszkole” z rejonu Trójmiasta i Krakowa. Na Pomorzu najwięcej szczęścia w konkursie miał Oddział Przedszkolny przy Szkole Podstawowej im. Płk. Stanisława Dąbka z Sychowa.

ColorLova odnowa

Po miesiącach niezbędnych przygotowań nadszedł moment urzeczywistnienia projektu. Roboty ruszyły pełną parą, a pierwsze efekty prac widać już gołym okiem. Szary, nadszarpnięty zębem czasu budynek zyskuje świeże, piękniejsze oblicze.

Przedszkole w Sychowie to budynek o klasycznym wyglądzie, z własną historią. Dlatego architekci, którzy pochylili się nad projektem modernizacji, podeszli do tego zadania z należytym szacunkiem. Nie bez powodu kolorem dominującym na elewacji jest biel. Ta bowiem idealnie uwydatnia atuty obiektu, wpisując się jednocześnie w kanony tradycyjnej aranżacji budynków. Co bardzo ważne, nowy wizerunek przedszkola znakomicie koresponduje z pozostałymi obiektami szkolnego kompleksu.

Efekt na lata

To, że reprezentacyjny wygląd budynku utrzyma się przez lata nikt w firmie Baumit nie ma wątpliwości – Wysokiej jakości farba elewacyjna StarColor, którą oddelegowaliśmy do tego zadania, jest odporna na nasze, polskie warunki atmosferyczne. Nie straszny jej deszcz, śnieg, upał czy mróz, obronną ręką wyjdzie także z potyczki z zanieczyszczeniami. Tworzy trwale elastyczną powłokę, a właściwości samoczyszczące ułatwiają utrzymanie pomalowanych nią powierzchni w czystości. Dzięki temu nowy image Przedszkola będzie cieszył oczy nie tylko dzieci, lecz także ich rodziców i całą lokalną społeczność przez wyjątkowo długi czas – zapewnia Aleksandra Gilewska, Manager ds. Marketingu firmy Baumit.

Mali recenzenci

Chociaż o kwestie techniczne możemy być spokojni, efekt końcowy prac malarskich ocenią same dzieci, bo to one są głównymi bohaterami akcji. Na razie są jednak podekscytowane faktem, że ich przedszkole przechodzi metamorfozę. W oczekiwaniu na finał prac modernizacyjnych maluchy mogą rozwijać wyobraźnię, przelewając na papier swoje fantazje, do czego dodatkową motywacją są kredki i bloki sprezentowane poza konkursem podopiecznym placówki przez fundatora nagrody głównej.

Inicjatywa firmy Baumit to wykraczający poza utarte schematy projekt, który ma na celu podnoszenie jakości otoczenia, w którym swój czas spędzają najmłodsi, a pośrednio także uatrakcyjnienie lokalnego krajobrazu. Dzięki współpracy z wieloma osobami uznany producent chemii budowlanej tworzy fundamenty pod kreatywną dorosłość przedszkolaków. Bo przyszłość dziecka zaczyna się właśnie dzisiaj!

www.baumit.com

www.facebook.com/BaumitPolska

Baumit jest wspólną marką dwóch austriackich, rodzinnych koncernów z branży budowlanej – Schmid Industrieholding oraz Wietersdorfer Gruppe. Łączy je ponad 110-letnia tradycja i bogate doświadczenia w dziedzinie produkcji materiałów budowlanych. Już teraz przedstawicielstwa handlowe, filie lub zakłady produkcyjne Baumit znajdują się w 30 krajach Europy oraz w Chinach. Od 1994 r. firma jest obecna również w Polsce, gdzie aktualnie posiada trzy zakłady produkcyjne: w  Pobiedziskach k. Poznania, Łowiczu oraz Bełchatowie. Szczególnie silną pozycję na polskim rynku materiałów budowlanych, Baumit zdobył w zakresie sprzedaży kompletnych systemów ociepleń budynków, tynków maszynowych, (cementowo-wapiennych i gipsowych). Ponadto oferta produktowa Baumit obejmuje m.in. produkty do: układania płytek ceramicznych materiały do renowacji zabytków, a także jastrychy, wyprawy wierzchnie oraz zaprawy murarskie.

Podobne

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany