Together Magazyn » Aktualności » Pakiety linii lotniczych dla podróżujących rodzin Część 1

Pakiety linii lotniczych dla podróżujących rodzin Część 1

W kolejnych dwóch artykułach postaramy się prześledzić, co oferują niektórzy przewoźnicy lotniczy dla podróżujących rodzin. Na pierwszy ogień weźmiemy linie tradycyjne, które operują na trasach do i z Polski. W kolejnym przyjrzymy się ofercie tzw. low-costów i innych przewoźników, których nie spotkamy w naszym kraju, ale zdobywają oni wyróżnienia za swój serwis.

Istotnym kryterium wyboru, które uwzględniliśmy w naszym zestawieniu, były nagrody przyznawane przez pasażerów w najważniejszym w polskiej branży lotniczej plebiscycie „Najlepsza linia lotnicza”, od 13 lat organizowanym przez portal Pasazer.com.

Zacznijmy od PLL LOT. Narodowy przewoźnik postanowił promować podróże rodzin i stworzył w tym celu specjalną maskotkę o imieniu Lotek. Ten młody żuraw jest przewodnikiem najmłodszych podczas ich lotu. Jego podobizna pojawia się w dedykowanych stanowiskach odprawy w hubie linii – Lotnisku Chopina w Warszawie. Tam nadamy bagaże, a wszystkim członkom rodziny, w miarę możliwości, przydzielone zostaną miejsca koło siebie. Z kolei na pokładzie dzieciaki otrzymają kredki, książeczkę i dyplom Wysokich Lotów. Co ciekawe, dla uczniów szkół LOT ma także specjalną usługę LOT Kids – są to wycieczki szkolne obrazujące pracę lotniska i linii lotniczej.

Inny, bardzo popularny w Polsce przewoźnik, Luthansa, także oferuje specjalne spersonalizowane usługi dla rodzin z dziećmi. Na głównych lotniskach linii – we Frankfurcie i Monachium – wydzielone są specjalne stanowiska odpraw. Oznaczone zostały podobizną dwóch ambasadorów produktu familijnego – maskotek Cosmo i Lu. Z tych punktów mogą skorzystać podróżujący z dziećmi do 12 lat. Lufthansa stworzyła także specjalną stronę i aplikację JetFriendsClub, która jest dedykowana dzieciom, nastolatkom i ich rodzicom. Można tam zajrzeć zarówno przed przelotem, jak i po przelocie. W samolotach dalekodystansowych pociechy mogą skorzystać ze specjalnych programów rozrywkowych w ramach indywidualnego systemu rozrywki pokładowej znajdujących się przy każdym fotelu.

Podobne udogodnienia czekają także pasażerów udających się w podróż British Airways. Bardzo sympatyczne wydają się przede wszystkim rozdawane dzieciom zestawy „Skyflyers activity pack”. Występują one w dwóch wersjach, zależnie od wieku najmłodszych podróżnych (dla dzieci między 3. a 5. rokiem życia oraz dla starszych niż 6 lat). W ich skład wchodzą m.in. naklejki, książeczki, kredki i zabawki. Dla pociech dedykowane jest także specjalne menu („Free Kids First”), z którego dania należy zamówić do 24 godzin przed wylotem. Dzieci, wspólnie z ich rodzicami, mogą zbierać punkty Avios, wymienialne później na przeloty lub inne atrakcyjne nagrody.

W ramach francusko-holenderskiej grupy lotniczej Air France-KLM tylko drugi z przewoźników wyraźnie wyodrębnia serwis rodzinny. Znów pojawia się specjalna maskota, tym razem o imieniu Bluey, która przeprowadza przez wszystkie procesy na lotnisku. W samolocie małoletni otrzymają także zestaw Blueya, w którym znajdą się przybory do pisania i rysowania, gry planszowe i puzzle.

Zajrzyjmy teraz do oferty dwóch przewoźników znad Zatoki Perskiej. Najbardziej znany – Emirates – już na swojej stronie internetowej prezentuje świetny produkt dedykowany rodzinom. Można obejrzeć wspaniałe animacje i filmy, które przybliżą rodzicom i ich pociechom zasady podróżowania samolotami linii. Oprócz tego najmłodsi otrzymają masę drobiazgów umilających lot – od ślicznych maskotek poprzez zestawy do rysowania. Ponadto także podróżujące dzieci mogą zbierać mile w programie lojalnościowym Skywards Miles, które można wymienić na atrakcyjne nagrody (m.in. darmowe loty, iPady czy wstęp do Wodnego Parku Rozrywki w Dubaju).
Na tym tle oferta konkurencyjnego przewoźnika – Qatar Airways – wypada dosyć blado. Najważniejszymi elementami, które podkreśla katarska linia, są pokoje rodzinne w głównym jej hubie – lotnisku Hamad w Dosze. Oprócz tego pasażerowie podróżujący z dziećmi mogą liczyć na priorytetowe pokładowanie.

Oceń