Together Magazyn » Aktualności » Po kredyt do banku czy do pośrednika finansowego?

Po kredyt do banku czy do pośrednika finansowego?

Twórcy reklam przekonują, że zaciągnięcie kredytu jest banalną procedurą, a formalności niemal nie istnieją. Jak można się domyślić, nie do końca jest to prawda. Czy ufając reklamom, należy udać się bezpośrednio do banku w tej sprawie? A może lepiej skorzystać z usług pośrednika finansowego?

Czy to się opłaca?

Działalność pośredników finansowych może być postrzegana przez osoby, które wcześniej nie korzystały z takich usług, jako kolejne obciążenie. Jednak wbrew pozorom uczciwy pośrednik nie będzie obciążał klienta dodatkowymi kosztami. Dopiero po uruchomieniu kredytu otrzyma swoje wynagrodzenie, które normalnie trafiłoby do oddziału banku. To przekłada się również na skuteczność jego działania. Rozważając skorzystanie z usług pośrednika, nie trzeba się zatem obawiać ukrytych kosztów. Wręcz przeciwnie – pośrednik może wynegocjować korzystniejsze warunki kredytu. Nie tylko więc nie stracimy dodatkowych środków, ale możemy jeszcze liczyć na realny zysk.

Nie utonąć w morzu ofert

Nawet osoby, które dość dobrze orientują się na rynku usług bankowych, mogą mieć problem z weryfikacją przekazów reklamowych, które emitują banki. I nie ma się czemu dziwić – panuje tutaj ogromna konkurencja, a walka o klienta przybiera różne formy. Niektóre promocje mogą zaskakiwać pomysłowością. Niekoniecznie jednak oferta banku, który rozdaje klientom najdroższe gadżety elektroniczne albo vouchery do restauracji, musi być najkorzystniejsza. I odwrotnie – niekiedy mniej rozpoznawalne banki mogą oferować atrakcyjne warunki kredytu.

Samodzielne przebrnięcie przez morze ofert stanowi zatem nie lada wyzwanie – niemal niewykonalne, uwzględniając ich liczbę. Ponadto nikt nie może nam zagwarantować, że dana propozycja będzie skierowana dokładnie do nas. W trakcie wizyty w banku może się bowiem okazać, że nie spełniamy warunków formalnych przyznania kredytu. Od takich niemiłych niespodzianek może nas uchronić wcześniejsza wizyta w biurze doradcy finansowego. Jego misją jest nie tylko wyszukanie najkorzystniejszej, ale i odpowiedniej oferty. Dzięki temu oszczędzimy sobie stresu i niepotrzebnej frustracji w przypadku ewentualnej odmowy przyznania kredytu.

Formalności pod kontrolą

Uzyskanie standardowego kredytu konsumenckiego nie musi być szczególnie skomplikowane. Natomiast w przypadku wyboru kredytu hipotecznego trzeba się liczyć ze znacznie większą liczbą formalności. Bank musi otrzymać od kredytobiorcy nie tylko zaświadczenie o dochodach. Konieczne jest również dostarczenie dokumentów dotyczących nieruchomości. Co ważniejsze, oferty poszczególnych banków mogą się znacząco różnić w zakresie wymagań formalnych. Korzystając z pomocy doradcy finansowego, możemy mieć pewność, że nie umknie nam żaden szczegół. Poza tym może on złożyć kilka wniosków kredytowych do różnych banków i reprezentować interesy kredytobiorcy. Zadba także o podwyższenie zdolności finansowych i rozwieje wszelkie wątpliwości, które mogą się pojawić podczas rozpatrywania określonej oferty.

Podsumowując, samodzielna droga do uzyskania kredytu jest oczywiście możliwa do przebycia, choć może się okazać bardziej zawiła niż początkowo nam się wydawało. Czy warto podejmować takie wyzwanie? Zdecydowanie lepszym wyjściem jest pomoc doradcy finansowego.

Oceń