Oliwa to jedna z najpiękniejszych i najpopularniejszych dzielnic Gdańska. Urzeka swoją bogatą historią i niepowtarzalną atmosferą. Otoczenie zieleni, przede wszystkim Parku Oliwskiego i pobliskich lasów, sprawia, że nietrudno tutaj odnaleźć spokój, delektując się wyciszeniem. Bez cienia przesady można stwierdzić, że jest to idealne miejsce na wybór nowego mieszkania.

Tuż przy parku

Osiedle Harmonia Oliwska – nowa inwestycja Inpro SA – jest położone tuż przy Parku Oliwskim, który przez cały roku zachwyca swoim pięknem. Już na etapie jego projektowania osiedla zadbano, aby jego teren idealnie wkomponować w otoczenie przyrody. Do spacerów po historycznym parku nie trzeba nikogo szczególnie zachęcać. Dla przyszłych mieszkańców Harmonii Oliwskiej może się stać on naturalnym miejscem rekreacji, niemal na wyciągnięcie ręki. Osoby, które preferują aktywny tryb życia, na pewno docenią walory tej lokalizacji. Pobliskie tereny Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego oraz kampus Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu stwarzają liczne możliwości do wypoczynku na świeżym powietrzu – i dla starszych, i dla młodszych.

Wszędzie blisko

Oliwa jest znakomicie skomunikowaną dzielnicą. Dotyczy to zarówno dobrze rozwiniętej infrastruktury drogowej, jak i dostępu do komunikacji miejskiej. Dzięki al. Grunwaldzkiej, głównej arterii Trójmiasta, można swobodnie dotrzeć w dowolne miejsce Gdańska, Sopotu i Gdyni. Mieszkańcy osiedla Harmonia Oliwska zyskają też wygodny dostęp do przystanków tramwajowych i autobusowych. Również dotarcie do stacji Szybkiej Kolei Miejskiej nie sprawi większych problemów.
Warto też wspomnieć o dostępności lokali handlowo-usługowych, które będą zlokalizowane na patrze budynków Opacka Park. Przemyślany układ nowego osiedla sprawia, że jest to jedna z najlepszych lokalizacji w Trójmieście. Mieszkając blisko centrum, można bowiem liczyć na ciszę, spokój i otoczenie przyrody. Ciekawą propozycją dla rodzin z dziećmi jest plac zabaw z kawiarniami, ulokowany od strony zachodniej i osłonięty od zgiełku ulicy.

Komfort i poczucie bezpieczeństwa

Najwyższa jakość życia w mieście – to marzenie wielu nabywców nowych lokali. Z pewnością mieszkańcy Harmonii Oliwskiej będą mogli w praktyce cieszyć się takim wymiarem miejskiej codzienności. Już elewacje nowego osiedla będą wykończone szlachetnymi materiałami, a klatki schodowe będą się charakteryzować podwyższonym standardem. Zieleń parkowa między budynkami i mała architektura dopełnią tę przyjazną przestrzeń. Mieszkania zostały zaprojektowane w taki sposób, aby umożliwić przyszłym użytkownikom pełną swobodę i wygodę w aranżacji wnętrza. Do dyspozycji pozostaną przestronne i nasłonecznione balkony, tarasy lub loggie. Ogródki wliczone w cenę lokalu, które będą przynależeć do mieszkań położonych na parterze, to interesująca opcja dla rodziców z dziećmi. Osiedle będzie również przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.
Bezpieczeństwo nowego miejsca zamieszkania jest równie ważne jak komfort. Osiedle Harmonia Oliwska będzie częściowo ogrodzone i monitorowane przez ochronę. Zmotoryzowani mieszkańcy będą mogli skorzystać z hal garażowych, natomiast wokół budynków powstaną naziemne miejsca postojowe. Warto podkreślić, że ruch samochodów wewnątrz samego osiedla zostanie ograniczony do minimum, dzięki dogodnym połączeniom z ul. Opacką i Nową Opacką (połączy się z ul. Czyżewskiego).

Podobne

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany